5 skvelých účinkov kyslej kapusty, ktoré pomôžu vášmu zdraviu

Zdieľať
kyslá kapusta
kyslá kapusta www.gettyimages.com

To, že kyslá kapusta je blahodarná a zdravá pre všetkých ľudí na svete, je zrejmá vec už z histórie. Ľudia, ktorí denne vypili jeden pohár šťavy z kapusty, boli vždy o niečo zdravší. Aké blahodárne účinky má kyslá kapusta na naše telo?

Kapustová šťava má mnoho pozitívnych účinkov na naše telo

Aj do vášho jedálnička by ste mali zaradiť aspoň malú šálku kapustovej šťavy denne. Prinesie vám mnoho vitamínov, ale aj ďalších pozitívnych účinkov, ktoré vaše telo určite ocení. Čo všetko na prvý pohľad nevýrazná kapustová šťava dokáže s vašim telom?

  • hydratuje a chráni pred dehydratáciou
  • dopĺňa dôležité elektrolyty a probiotiká
  • reguluje hladinu draslíka a sodíka

Kyslá kapusta zmierňuje bolesti svalov

Každý športovec určite pozná tento skvelý trik. Pre uvoľnenie svalov a možných kŕčov v svalovom tkanive vám pomôže práve kyslá kapusta alebo kapustová šťava. Vďaka regulácii draslíka a sodíka v tele dokáže kapustová šťava bojovať proti možnej svalovej horúčke po športovom výkone.

Vďaka tomu, že je kapustová šťava bohatá na vitamíny aj iné pozitívne živiny, vám môže pomôcť aj s pálením záhy. Skúste si pripraviť šťavu z kyslej kapusty a vypite ju ako prevenciu proti páleniu záhy alebo práve vo chvíli, keď vás záha páli. Tento nepríjemný prejav vymizne behom chvíľky.

Kapustová šťava vám vďaka živinám tiež pomôže pri úraze alebo popálenine. Dokáže zmierniť bolesť popálenín a dokonca dokáže znížiť možný zápal v tele či rane. Kapustová šťava tiež odštartuje v tele produkciu hojenia rán tak, aby sa zacelili a uzdravili čo najskôr.

Kyslá kapusta dokáže tiež skvele regulovať množstvo cukru v krvi. Najmä pre diabetikov je táto blahodarná šťava veľkým prínosom. Ak potrebuje znížiť hladinu cukru v krvi, potom vám odporúčame každý deň vypiť aspoň jednu šálku šťavy z kyslej kapusty.

Kapustová šťava pomáha tiež regulovať celkový metabolizmus a je skvelým pomocníkom na znižovanie nadváhy. Tento prírodný detox pomáha nielen pri zápche, ale aj práve na zmiernenie nadváhy alebo upravenie hmotnosti podľa ľubovôle. Vďaka prírodnému detoxu sa zbavíte nežiaducich toxínov z tela a s nimi aj nadbytočných kilogramov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané