Aké choroby vám hrozia podľa mesiaca narodenia? Je to desivo presné

Zdieľať
kalendár

Možno ste to netušili, ale mesiac, v ktorom ste sa narodili, ovplyvňuje nielen  vašu osobnosť, ale aj váš zdravotný stav.

Január

Ak ste sa narodili v zime, ste pokojnejší a menej temperamentný ako ľudia, ktorí prišli na svet v inom ročnom období. Väčšinou svoje city skrývate a úspešne bojujete s depresiou. Ohrozujú vás najmä žalúdočné vredy, zápcha, srdcový záchvat a migréna. Zaujímavosťou je, že muži narodení v januári trpia problémami so štítnou žľazou 3 krát vzácnejšie, než tí, ktorí prišli na svet v decembri.

Február

Ľudia narodení v tomto mesiaci sú veľmi inteligentní a majú starostlivú povahu. Ak oslavujete narodeniny vo februári, dávajte si pozor na problémy so štítnou žľazou, artritídou, srdcové choroby (muži) a trombózu (ženy).

Marec

Jarní ľudia bývajú väčšinou dobre naladení. Ak oslavujete narodeniny v marci, apríli alebo máji, ste rodení optimisti a veselé kopy. U mužov narodených v marci sa najčastejšie objavujú problémy s astmou, šedý očný zákal a srdcové choroby. Ženy trápi reuma, zápcha a zápaly svalov a šliach.

Apríl

Muži narodení v apríli môžu trpieť osteoporózou, problémami so štítnou žľazou a astmou. Ženy mávajú nepríjemné skúsenosti s bronchitídou, onkologickými ochoreniami a osteoporózou.

Máj

Májový muži majú sklony k vzniku astmy, depresiám a cukrovky. Ženy sa často stretávajú s problémami kostí, zápchou a chronickými alergiami.

Jún

Ľudia narodení v júni vnímajú svet pozitívne, ale napriek tomu sú im blízke časté zmeny nálad. Tie môžu vyústiť do vážnejších psychických problémov (bipolárne poruchy, depresie alebo úzkostných porúch). Mužov často trápia opakované zápaly priedušiek a srdcové choroby. Ženy sa stretávajú s inkontinenciou, reumou a zápalom kĺbov.

Júl

Ľudia narodení v júli trpia astmou, zápalom kĺbov, onkologickými ochoreniami, chronickými bolesťami chrbta, hlavy a krčnej chrbtice.

August

Ak ste sa narodili v auguste, dajte si pozor na tieto zdravotné problémy: muži na rednutie kostí, astmu a problémy so štítnou žľazou, ženy na reumu, zápal kĺbov a trombózu.

September

Ľudia narodení na jeseň sú trochu prchliví a náladoví. Vďaka slnečným lúčom v septembri sú však menej náchylní na depresie. Mužov väčšinou trápi rednutie kostí, zápal štítnej žľazy a astma. Ženy častejšie bojujú s onkologickými ochoreniami.

Október

Muži narodení v októbri zápasia so štítnou žľazou a migrénami. Ženy často trápi chudokrvnosť a vysoká hladina cholesterolu.

November

Muži narodení v novembri častejšie trpia ochoreniami kože a problémami so štítnou žľazou a srdcom. Ženy trápia srdcové záchvaty, zápchy a choroby žíl.

December

Muži narodení v poslednom mesiaci v roku častejšie trápi šedý očný zákal, depresie a srdcové choroby. U žien sa vyskytuje najmä astma, trombóza a chronický zápal priedušiek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané