Ako môže pomôcť citrón v kúpeľni? Týchto 5 trikov ocení každá domácnosť

Zdieľať
citrón

Pokiaľ aj u vás zavládla horúčka v podobe upratovania celej vašej domácnosti, máme pre vás jeden veľmi účinný trik, vďaka ktorému bude vaša kúpeľňa vyzerať ako nová a navyše k tomu nebudete potrebovať žiadne chemické prípravky. Jedinou ingredienciou, ktorú na  upratovanie budete potrebovať, je citrón. Ten má zázračné účinky, ktoré nám pomáhajú v oblasti zdravia, krásy aj domácnosti. Ako nám teda môže citrón v upratovaní kúpeľne poslúžiť?

Stopy po tvrdej vode

Zaschnuté kvapky, ktoré nejdú ničím odstrániť? Zbavte sa ich raz a navždy! Rozkrojte citrón na polovicu a jednou jeho polovicou potrite batérie, na ktorých sa tieto zaschnuté kvapky nachádzajú. Šťavu z citróna nechajte pôsobiť najlepšie cez noc a potom zotrite vlhkým obrúskom a následne vyleštite suchou handričkou do sucha.

Mydlové škvrny

Vezmite si citrón, rozkrojte ho na polovicu a do nejakej nádoby s rozprašovačom obe dve polovice vytlačte. Pomocou rozprašovača citrónovú šťavu aplikujte napríklad na sprchovací kút, nechajte nejakú chvíľu pôsobiť a opláchnite.

Zašlé škáry

Keď sa urobí nová kúpeľňa, škáry medzi dlaždičkami krásne žiaria bielou farbou, avšak postupom času sa dokonale biele škáry premenia na šedivé a to už tak krásne nevyzerá. Máme pre vás riešenie. Zmiešajte citrónovú šťavu s trochou jedlej sódy, túto zmes naneste na škáry, nechajte pol hodinky pôsobiť a pomocou kefy škáry vydrhnite.

Škvrny na oblečení

Objavili sa na vašom obľúbenom tričku nevzhľadné škvrny, kvôli ktorým ho už nemôžete nosiť? Zmiešajte citrónovú šťavu s rovnakým podielom vody a miesto, kde sa fľaky objavujú, do tejto zmesi na pol hodiny namočte. Potom dajte tričko vyprať klasickým spôsobom a uvidíte, že po fľakoch nebude ani pamiatky.

Zašlé biele prádlo

Aj v tomto prípade vám citrónová šťava môže pomôcť. Ak stratilo vaše biele oblečenie svoju žiarivú farbu, pridajte do práčky 1dcl citrónovej šťavy a vyperte na požadovaný program. Biela nebola nikdy belšia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané