Ako na dokonalé obočie?

Zdieľať
Ako na dokonalé obočie

Obočie rámuje tvár a dodáva mu potrebný šmrnc.

Ako na dokonalé obočie
https://www.gettyimages.com/
Oči sú okno do duše, ale obočie sú dvere. 
Prečítajte si niekoľko zaujímavých a užitočných rád pre správnu starostlivosť o obočie. 

Úprava obočia

Existujú 3 základné typy úpravy obočia: úprava niťou, odstránenie chĺpkov voskom a odstránenie pinzetou. Niť vytrhne chĺpky spolu s korienkom, tie začnú znovu rásť až po 2-3 týždňoch. Je to však dosť bolestivý postup. Ešte bolestivejšia je korekcia obočia pomocou vosku. Veľkou výhodou je, že práve táto technika vám umožní ďalšiu návštevu salónu krásy až za 1,5 mesiaca. Tvar obočia môžete tiež ľahko vyladiť pomocou vosku v pohodlí domova. Pinzeta je potom klasikou v úprave obočia. Dôležitý je výber profesionálneho nástroja.

  • Tip: Lepšie je vytrhávať obočie po druhej hodine popoludní, práve v tejto dobe je prah bolesti ideálny.

Aká je starostlivosť o farbené obočie

Ďalším krokom je farbenie obočia. Môžete to urobiť tak v salóne, tak i doma. Jediné, čo si musíte zaobstarať, je kvalitná farba na obočie alebo henna. Paleta farebných odtieňov je veľmi bohatá, preto si každý môže vybrať podľa svojho želania. Po farbení aplikujte na obočie ricínový, olivový alebo mandľový olej. Tento produkt chráni chĺpky pred vyblednutím a dobre fixuje farebný pigment.

  • Tip: Pred farbením obočia vykonajte jemný peeling obočia, najlepšie z prírodných ingrediencií. Peeling pomôže odstrániť všetky nečistoty a odumreté kožné bunky.

Ako na tvarovanie obočia

Samotné farbenie nestačí na to, aby obočie vyzeralo atraktívnejšie. Fixačný gél na obočie pomôže udržať požadovaný tvar obočia. Tento kozmetický prípravok zbožňujú vizážisti a modelky. Obočie starostlivo prečesané a zafixované špeciálnym štetčekom poskytne efekt „otvorených očí“ a spríjemní celkový vzhľad.

Podporte rast obočia

Ak ste to s trhaním prehnali, nezúfajte. Získať husté obočie a urýchliť rast pomôže kokosový, ricínový či olivový olej. Obsahujú mastné kyseliny, vitamíny a ošetrujúce látky, ktoré podporujú rast zdravých chĺpkov. Existujú tiež séra a dokonca aj celé komplexy olejov, ktoré dokážu s vaším obočím zázraky. Jemná masáž pokožky tiež pomáha stimulovať rast obočia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané