Ako sa zbaviť otravného žehlenia? Máme pre vás jeden trik

Zdieľať
žehlenie

Tiež neznášate žehlenie oblečenia? Je to činnosť, ktorá je časovo veľmi náročná. Mnoho žien síce pri žehlení sleduje obľúbený seriál alebo si k tomu dá kúsok čokolády, ale stále je to domáca práca, s ktorou strávite veľa času. Preto je dobré si ju uľahčiť, a to pomocou jednoduchého triku.

V dnešnej dobe už veľa moderných domácností ani žehliť nemusí. Je to vďaka sušičkám oblečenia, ktoré sa o všetko postarajú namiesto vás. Môžete si tak v kľude s kamarátkou skočiť na kávu alebo sa postarať o inú časť domácnosti. Bohužiaľ, niekto ale na sušičku nemá peniaze alebo miesto. Riešením môže byť práčka so sušičkou v jednom, tu je ale nutné myslieť na to, že pokiaľ sa jedna časť rozbije, zároveň prídete aj o tú druhú.

Ak doma sušičku nemáte, a napriek tomu by ste radi mali dokonale vyžehlené oblečenie, máme pre vás jeden trik. Už nemusíte sedieť hodiny pri žehličke a skúmať, ako najlepšie oblečenie vyžehliť. Budú vám stačiť iba kocky ľadu a tiež päť minút času. Aj tu ale bude potreba horúci vzduch, použiť môžete sušičku alebo fén.

Čo sa stane, keď kocky ľadu sa roztopia na oblečení?

Tento trik je veľmi jednoduchý a taktiež obľúbený, pretože naozaj funguje. Stačí niekoľko kociek ľadu vložiť do sušičky spoločne s kúskom oblečenia, ktorý chceme vyžehliť. Nastavte teplotu na tú najvyššiu a nechajte bežať iba päť minút. Práca je hotová a vy máte svoj obľúbený kúsok pripravený na dôležitú príležitosť. Budete vyzerať skvele, ale dávajte si pozor na množstvo kociek, ktoré použijete.

Ak ich bude veľa, môžete mať oblečenie skôr mokré ako nekrčivé, takže dbajte na to, aby ich nebolo veľa. Vďaka kockám ľadu a pare bude vaše oblečenie dokonale vyžehlené a budete to mať bez práce. Pokiaľ sa ale predsa len do žehlenia pustíte, dbajte na to, aby bola žehlička vždy čistá a zbavená nečistôt, inak si oblečenie naopak ušpiníte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané