Ako sa zbaviť zahmlievania okuliarov pri nosení rúška?

Zdieľať
zahmlievanie okuliarov
zahmlievanie okuliarov www.gettyimages.com

Nosenie rúška cez jej veľké výhody v oblasti obmedzovania nákazy kvapôčkovým infekciami môže byť nepríjemným zážitkom najmä ak trpíte alergiou, dýchacími alebo dermatologickými problémy. Pre tých z nás, ktorí nocí okuliare, znamená nosenie rúška navyše neustále čistenie kondenzovanej pary. Ak sa chcete zbaviť tohto problému, skúste vyskúšať niektorý z nasledujúcich trikov, ktoré vás ho zaručene zbaví.

Ako predchádzať zahmlievaniu okuliarov od rúška

Problém sa zahmlievaním okuliarových šošoviek nie je iba výsadou ďalekozrakých či krátkozrakých osôb, ale stretávajú sa s ním tiež tí, ktorí pri svojej práci musia používať ochranné okuliare alebo štíty. Pri obmedzovaní odchode oxidu uhličitého z dýchacích ciest dochádza k značnému ohrievanie povrchu šošoviek či hladkých priehľadných materiálov v blízkosti tváre, ktoré spôsobuje usadzovanie a kondenzácii vodnej pary. Prevenciou tohto javu je aplikácia špeciálnych prípravkov pre ošetrenie povrchu. Rovnaký efekt možno však dosiahnuť tiež veľmi lacnými trikmi, z nich ako najúčinnejšie sa javí umytie mydlovou vodou.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

Vytvorenie ochrannej vrstvy pomocou mydlovej vody

Pred každým použitím okuliarov alebo masky umyte povrch dôkladne mydlovou vodou pripravenou z obyčajného telového mydla. Na povrchu sa vytvorí veľmi klzká vrstva, ktorá zabráni zachytávaniu kondenzovanej pary a udrží okuliare či masku dokonale priehľadné bez nutnosti aplikácie agresívnych chemikálií. Mydlovú vodu je potreba na povrch naniesť v súvislej vrstve a následne ju osušiť suchou handričkou. Rovnakým spôsobom je možné ošetrovať tiež iné sklenené povrchy a veľmi dobre sa uplatní aj pri domácom upratovaní alebo ošetrovanie vnútornej strany skiel automobilu, ktoré trpia v zimných mesiacoch sejným neduhom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané