Ako si uľaviť od bolesti kolien

Zdieľať
bolesť

Každý sa asi stretol s tým, že ho niekedy bolia kolená. Stane sa to pri väčšej fyzickej námahe. Ak ale bolesti pretrvávajú, bude nutné sa zamerať na ich odstránenie, pretože vás môžu veľmi potrápiť. Ako si pomôcť domácimi prostriedkami a ako si doma vytvoriť zábal, ktorý vám pomôže od bolesti, a vy budete môcť zase rýchlo behať?

Čo budete potrebovať na výrobu domácej medicíny?

Bolesť kolien môže trvať aj niekoľko dní a vy môžete veľmi trpieť. Preto si rýchlo urobte medicínu, ktorá vám uľaví. Je to účinný prostriedok proti bolesti v kolenách.

Budete potrebovať:

  • čerstvý lopúch
  • liehovinu alebo vodku
  • obväz
  • alobal

Lopúch si najskôr dajte do prázdnej fľaše, zalejte ho alkoholom, uzavrite a nechajte 10 dní lúhovať na tmavom a suchom mieste. Po tejto dobe je všetko pripravené. Vezmite si vatový tampón, namočte ho do odvaru. Pomažte koleno a ešte si ho masírujte. Pozor, nesmiete ísť cez bolesť! Masáž by mala byť príjemnou časťou celej procedúry. Pripravte si kúsok hliníkovej fólie, ktorou si potom koleno obalíte a obviažete obväzom. Takto pripravené kolená potom nechajte aspoň hodinu odpočívať. Po tejto dobe si môžete obväz zložiť a užívať si ľahký pocit bez bolesti.

Na bolesti kolien si dávajte pozor

Ak sa bolesti budú opakovať, môžete tento recept použiť znova. Oplatí sa ho mať doma po ruke, takže si odvaru pokojne urobte viac. Nutné je ho skladovať v suchu a tme, a vydrží aj niekoľko týždňov. Nepríjemné bolesti v kolenách môžu značne znepríjemniť celé dni, nemôžete pracovať ani si užívať voľné chvíľky.

Tento odvar potom môžete použiť aj na iné bolesti kĺbov, ako sú lakte alebo ďalšie veľmi namáhané miesta. Okrem toho si môžete pomôcť od bolesti aj rôznymi liekmi, ktoré kúpite v lekárni. Ak ale bolesti trvajú niekoľko týždňov, bude najlepšie navštíviť lekára, ktorý poradí vhodnú liečbu, aby ste sa už netrápili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané