Akým typom poruchy osobnosti trpia jednotlivé znamenia? Pozor na býkov a levy

Zdieľať
žena so psychickou poruchou
Akým typom poruchy osobnosti trpia jednotlivé znamenia? Pozor na býkov a levy Foto: www.gettyimages.com

Predstavme si, že naša osobnosť je ako ľadovec. Tá časť, ktorú vidíme, je iba špičkou toho, čo sa skrýva pod hladinou. Naše vlastnosti a myšlienkové vzorce, ktoré nás definujú, sú ako obrovský útvar ľadu skrytý pod vodou. Verte alebo nie, hviezdy môžu poodhaliť kus týchto skrytých tendencií ľudí.

Baran (21.3. – 20.4.)

Predstavte si Barana ako divokého mustanga. Je plný sily a energie, ale potrebuje správne vedenie, aby sa táto energia nepremenila na deštruktívnu silu. Intermitentná výbušná porucha, ktorá je charakterizovaná desivými výbuchmi hnevu a agresie, môže vyzerať ako extrémna forma baranej impulzivity.

Na druhej strane, použitie metafor ako je „barania energia“ a „výbušná porucha“ môže pomôcť lepšie pochopiť, ako táto impulzívna energia funguje a ako ju môžeme pretaviť v niečo pozitívne.

Býk (21.4. – 21.5.)

Tvrdohlavosť a túžba po istote môže byť dôvodom, prečo sú Býci často označovaní ako náchylnejší na obsedantno-kompulzívnu poruchu (OCD).

Je dôležité si uvedomiť, že aj keď Býci môžu mať rysy, ktoré sú príznačné pre OCD, ako je potreba kontroly, strach z neistoty alebo perfekcionizmus, neznamená to, že majú túto poruchu. OCD je vážne ochorenie, ktoré si vyžaduje odbornú pomoc a liečbu, zatiaľ čo rysy Býka sú súčasťou ich osobnosti, ktorú môžu zmeniť, ak chcú.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci sú majstrami konverzácie. Ich myseľ je ako bzučiaci včelí úľ plný myšlienok, ktoré sa snažia uniknúť von. Tento tok myšlienok je často tak intenzívny, že je ťažké udržať ho vo vnútri. Preto potrebujú sociálnu interakciu ako ventil, ktorý im pomôže uľaviť od pretlaku.

Avšak, táto potreba sociálnej interakcie, sa môže niekedy zmeniť na závislosť. Blíženci, ktorí trávia príliš veľa času v sociálnych interakciách bez dostatočného času pre seba, môžu začať príliš spoliehať na ostatných na potvrdenie svojej vlastnej hodnoty. To môže viesť k vývoju poruchy osobnosti, čo je stav, keď je jedinec príliš závislý na ostatných k naplneniu svojich emocionálnych a fyzických potrieb.

Rak (22.6. – 22.7.)

Raci sú jedinci s výrazne emocionálnym vnútorným životom, ktorí intenzívne prežívajú rôzne emócie. Avšak, aj napriek svojej citlivosti, majú tendenciu nedávať svoje pocity najavo. Táto zdržanlivosť môže prameniť z obáv z odmietnutia a kritiky, čo zvyšuje ich náchylnosť k rozvoju paranoidnej poruchy osobnosti. Táto psychická porucha sa môže prejavovať prehnaným zameraním na potenciálne hrozby a nedôverou k ostatným ľuďom.

Nabudúce, keď stretnete Raka, spomeňte si na to, čo skrýva vo vnútri svojej schránky. A možno mu pomôžete nájsť odvahu otvoriť sa a ukázať svoje pravé ja.

Lev (23.7. – 22.8.)

Predstavte si, že ste na večierku, kde je Lev stredom pozornosti. Všetci ho obdivujú, ale potom príde chvíľa, kedy už je jeho sebastrednosť moc. Namiesto toho, aby sa stal inšpiráciou, stáva sa terčom posmechu. A napriek tomu to nedokáže vziať na vedomie.

Narcistická porucha osobnosti nie je niečo, čo by sa malo prehliadať. Je to vážny problém, ktorý si vyžaduje odbornú pomoc a liečbu. Hoci je pre človeka ťažké priznať si, že môže byť narcista, je dôležité pochopiť, že táto porucha nie je vlastnosťou, na ktorú by človek mal byť hrdý. A práve tu, na tejto tenkej hrane medzi sebavedomím a sebastrednosťou, začína naša cesta k pochopeniu narcistickej poruchy osobnosti.

Panna (23.8. – 22.9.)

Hraničná porucha osobnosti je porucha duševného zdravia charakterizovaná ťažkosťami so zvládaním emócií a problémami s predstavou seba samého. Panny, ktoré sú zvyknuté na presnosť a dokonalosť, môžu ľahko skĺznuť do tohto stavu, pokiaľ cítia, že veci nie sú v poriadku.

Títo jedinci majú analytickú myseľ a sú známi svojim starostlivým detailným prístupom ku všetkému, čo robia. Keď niečo nejde tak, ako si predstavovali, môžu sa cítiť sklamane a zatrpknuto. Tento stres môže viesť k psychickým problémom, vrátane vývoja hraničnej poruchy osobnosti.

psychické problémy muža
Akým typom poruchy osobnosti trpia jednotlivé znamenia? Pozor na býkov a levy Foto: www.gettyimages.com

Váhy (23.9. – 23.10.)

Ľudia, ktorí majú vyrovnanú osobnosť ako Váhy, majú tendenciu držať sa v strede, vyhýbať sa extrémom a hľadať rovnováhu vo všetkom, čo robia. Ale čo sa stane, keď sa títo ľudia dostanú pod tlak?

Strata rovnováhy môže viesť k situáciám, keď si Váhy nedôverujú a ťažko zvládajú stresové situácie. Niektorí z nich môžu dokonca prepadnúť sebapoškodzujúcej poruche osobnosti, ktorá je známa aj ako masochistická porucha osobnosti.

Škorpión (24.10. – 22.11.)

Škorpióni sú ľudia plní vášne, ktorí svoj život taja ako starobylé poklady. Majú tendenciu sa vyhýbať sociálnemu prostrediu a pohodlne sa cítia vo svojom vlastnom priestore. Ide o farbistú metaforu, ktorá osvetľuje dualitu ich povahy. Na jednej strane je tu láska k pokoju a súkromiu, na druhej strane je tu strach zo sociálnych interakcií, ktorý ich môže vtiahnuť do viery vyhýbavej poruchy osobnosti.

Vyhýbavá porucha osobnosti je stav, kedy sa jedinec vyhýba sociálnym situáciám a vzťahom z obavy z odmietnutia alebo negatívneho hodnotenia.

Strelec (23.11. – 21.12.)

Strelci si veľmi často nastavujú nerealistické ciele. Vždy sa snažia dosiahnuť najvyšší vrchol bez toho, aby zvážili, ako sa tam dostanú. Napriek tomu, že je ich túžba po vzrušení obdivuhodná, môžu pre svoj vlastný pokoj a pohodu uvažovať o tom, ako efektívne plánovať svoje aktivity.

Vzhľadom na ich vysokú aktivitu a obvyklý nepokoj majú skvelé predispozície k vývoju poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Vyvážený prístup k rozhodovaniu, ktorý zohľadňuje reálnosť cieľov a minimalizuje stres z nedosiahnuteľných očakávaní, môže priniesť väčšiu harmóniu a uspokojenie.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)

Kto z nás by nepoznal obrázok pracovitého Kozorožca, ktorý je vždy pripravený obetovať sa pre svoju prácu a dosiahnuť vrcholy profesijného úspechu? Toto znamenie zverokruhu je známe svojou starostlivosťou, pracovitosťou a pragmatizmom. Kozorožci majú nezlomnú vieru v dokonalosť, a práve táto viera ich robí náchylnými k poruchám perfekcionizmu. Naučiť sa prijímať svoje chyby a nedokonalosti ako súčasť rastu a vývoja človeka, nie ako prekážky k úspechu, je pre Kozorožcov tá najlepšia cesta.

Vodnár (21.1. – 20.2.)

Neobvyklé správanie a excentrické nápady Vodnárov môžu viesť k vývoju tzv. schizotypálnej poruchy osobnosti. Tento termín, ktorý môže znieť trochu desivo, je v podstate len označením pre ľudí, ktorí majú odlišné a jedinečné spôsoby vnímania a správania sa v bežnom živote.

Vodnári nedokážu rozoznať rozdiel medzi realitou a predstavivosťou, čo ich robí jedinečnými a neobvyklými. Táto schopnosť žiť v bubline vlastného vnímania môže znamenať, že Vodnári sú často nesprávne chápaní. Berú život s ľahkosťou a neberú veci príliš vážne. A aj keď sa to môže zdať ako nedostatok uvedomenia, je to v skutočnosti ich silná stránka.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby sú známe svojou citlivosťou a súcitom. Keď sa stretnete s osobou narodenou v tomto znamení, možno vás prekvapí jej schopnosť vcítiť sa do pohnútok druhých a porozumieť im na hlbokej, takmer telepatickej úrovni. Tento dar je pre nich zároveň požehnaním i kliatbou, pretože ich robí citlivými na kritiku a často ich núti vyhýbať sa nepríjemným rozhovorom.

Takéto správanie môže viesť k nádychu komplexu menejcennosti, ktorý zvyšuje pravdepodobnosť vzniku vyhýbavej poruchy osobnosti. Ryby sa môžu stiahnuť do tmavých vôd a vyhýbať sa akýmkoľvek intímnym a sociálnym interakciám, ktoré by mohli vyvolať kritiku alebo konflikty.

Tento článok nemá v úmysle bagatelizovať problémy duševného zdravia, ani si nekladie za cieľ šíriť akékoľvek dezinformácie. Dôležité je si ale uvedomiť, že hoci astrológia môže ponúknuť určité náznaky a smery, nie sme svojimi znameniami definovaní. Máme schopnosť učiť sa, rásť a adaptovať sa na rôzne životné situácie. Nech už ste akéhokoľvek znamenia, pamätajte, že vaše emócie sú platnou a dôležitou súčasťou vás. A ak sa niekedy cítite premožení svojimi emóciami, nebojte sa požiadať o pomoc. Pretože na konci dňa, všetci sme na rovnakej lodi, plávajúce na tom istom mori emócií.

Zdroj: ireceptar.cz, timesofindia.indiatimes.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané