Do rúry dajte nakrájaný citrón a ráno vás bude čakať hotový zázrak. Tento trik si budete pochvaľovať

Zdieľať
Do rúry dajte nakrájaný citrón
Do rúry dajte nakrájaný citrón a ráno vás bude čakať hotový zázrak. Tento trik si budete pochvaľovať Foto: www.gettyimages.com

Malé mušky a octomilky sú viac ako otravné, ale čo je horšie, veľmi zle sa ich zbavuje a navyše sa rýchlo množia. No, ako už zrejme tušíte, práve citrón vám v boji s týmto otravným hmyzom môže pomôcť. Keď sme zistili, aká perfektná je táto metóda, okamžite sme si uvedomili, že sa o to s vami musíme podeliť.

Je to jednoducho skvelé! Začnime identifikáciou problému, s ktorým z času na čas bojuje prakticky každý z nás. Ovocné mušky a octomilky. S tým ste sa asi všetci stretli. Stačí, keď sa jedna objaví, a žmurknutím oka sa rozmnožia na desiatky. Ich prítomnosť je problémom najmä v lete, pretože ovocné mušky preferujú vyššie teploty. Po nejakej dobe spôsobujú, že je dom špinavý a čo je najhoršie, je ťažké sa ich zbaviť. Aspoň to sme si mysleli.

Avšak sme našli starý a lacný spôsob, ako dostať otravné mušky z domu! Na realizáciu tejto metódy potrebujete iba citrón a rúru. Najprv musíte citrón rozpoliť. Potom vložte polovičky citróna do rúry. Čo bude ďalej? Stačí nechať dvierka rúry otvorené celú noc. Ráno, keď pôjdete do kuchyne, uvidíte, že všetky muchy budú pri rúre. Charakteristická citrónová vôňa ich tam samozrejme nalákala.

Teraz stačí rúru s muchami vo vnútri zavrieť a na pár minút zapnúť. Počkajte, kým rúra vychladne a vyberte citróny. Utrite dno rúry. Nielen, že sa týmto spôsobom zbavíte všetkých ovocných mušiek, navyše vám to domov krásne prevonia. Váš dom teraz bude krásne voňať a už v ňom nebudú žiadne ovocné mušky! Brilantné, že?v

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané