Dodajte vlasom objem vďaka týmto trikom

Zdieľať
Krásne vlasy
Pokiaľ máte vlasy jemné, slabé a zľahnú vám počas niekoľkých minút, nezúfajte a skúste pár osvedčených trikov.
Krásne vlasy
https://www.gettyimages.com/

Dodajte im lesk

Vlasy sa lesknú iba v prípade, že sú hladké a tým pádom dobre odrážajú svetlo. Ak tomu tak nie je, je potrebné používať prípravky dodávajúce matným vlasom lesk. Vypĺňajú totiž trhlinky, ktoré sa na vlasoch tvoria, a tým uhladzujú ich povrch.

Ženy s jemnými vlasmi sa ale starostlivosti navyše často vyhýbajú, pretože sa obávajú, že účes potom zplihne ešte skôr než inokedy. Netreba sa báť. Špeciálne vlasové masky či balzamy určené na jemné vlasy majú odľahčené zloženie a vlasy nezaťažujú.

Správne fénovanie

Najlepšími parťákom pre vykúzlenie opticky väčšieho objemu účesu sú kvalitný fén a perfektný strih.

Vlasy najprv presušte pri strednej teplote vzduchu – skloňte hlavu na stranu a fénujte ich proti smeru rastu. Až potom do nich včešte penové tužidlo alebo poprášte sprejom.

Vrchné pramene oddeľte a prichyťte na temene, spodné postupne naťahujte cez veľkú okrúhlu kefu a fénujte. Na záver ich vyfúkajte studeným vzduchom. Rovnako postupujte aj u vrchných prameňov.

Účes zafixujte lakom

Lak na vlasy je perfektným zakončením všetkých procedúr. Vlasy zhora iba decentne poprášte.

Efekt prilby by ich totiž len zbytočne zaťažil, čo sa týka predovšetkým jemných vlasov. Efektívnejšie je jednotlivé pramene na temene ľahko nadvihnúť prstom a lak aplikovať zo strany na končeky.

Suchý šampón či púder pre objem

Ak nie je času nazvyš a vlasy sú spľasnuté, použite suchý šampón či púder pre objem. Stačí ho aplikovať na vlasy, pošúchať  pri korienkoch a dôkladne vykefovať.

Ošetrujúce oleje

Problém s leskom mávajú často tiež vlnité vlasy. Ich štruktúra totiž horšie odráža svetlo. Vlasové oleje a fluidy ich pomôžu uhladiť, zabráni ich lámavosti a dodajú im dostatočnú hydratáciu.

Zvoľte vhodné prípravky

Akýkoľvek styling začína už samotným umývaním vlasov. Kúpte si šampón pre objem – vytvorí na vlasoch posilňujúci film. Ďalším skvelým pomocníkom bude tužidlo, dávkujte ho ale len úsporne: stačí šesť streknutí spreja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané