Keď „seniori“ vystúpili na pódium, nikto nečakal, čo ukážu. Nakoniec všetkým vyrazili dych a stali sa hitom

Zdieľať
seniori
seniori youtube.com

Na to, aby niekto publikum a porotu zaujal v talentovej súťaži, treba buď obrovský talent napr. k spevu, alebo zmysel pre humor a netradičné poňatie celého predstavenia.

Ešte, než šou začala

Toto sa podarilo súboru „seniorov“, ktorí všetkých prítomných prekvapili už samotným nástupom na scénu. Typické oblečenie staršej generácie, niektorí mali na nohách dokonca papuče, a nevyhnutné pomôcky uľahčujúce pohyb, niekto sa pohyboval pomocou palice, jedna pani sa opierala o chodítko a jedna bola na invalidnom vozíku. Ľudia v hľadisku boli veľmi napätí, pretože nevedeli, čo majú od tejto skupinky očakávať. Iste, na prvý pohľad bolo vidieť, že nejde o pravých seniorov, ale možno o to väčšie bolo očakávanie.

„Seniori“ to vedia rozbaliť

S prvými tónmi bolo zrejmé, že hudba na týchto účinkujúcich skutočne pôsobí. Dve dámy sa zdvihli a začali, v medziach svojich možností, tancovať. Táto partička vie, ako to rozbehnúť a prípadné zdravotné obmedzenia ju nijako nebrzdia! Ani žena s chodítkom nezostala pozadu a nadšene fandila a zdvíhala ho nad hlavu.

Publikum aplaudovalo, najmä vtedy, keď jedna z tanečníc krútila bokmi a dostala sa tak nízko k zemi, že potrebovala pomoc, aby sa opäť narovnala. A potom prišiel čas na vystúpenie ďalšej dvojice, ktorá namiesto šiat zvolila pohodlné župany, čo im však nijako nebránilo užiť si svoj song. Ani páni nezostali pozadu, a hoci bolo vidieť, že už im niektoré pohyby spôsobujú problémy, napriek tomu sa tým nedali odradiť a ukázali, čo vedia. Hoci by sa zdalo, že žena na vozíku bude len pasívnym divákom, opak bol pravdou, a aj ju ostatní zapojili do tanca a bolo vidieť, že si to naozaj užíva. Toto úžasné a zábavné predstavenie pobavilo nielen všetkých prítomných, ale pod názvom „Dancing Grannies“ sa rýchlo rozšírilo na sociálnej sieti.

Liečivé účinky hudby a tanca

Hoci ide predovšetkým o zábavu, video ukazuje aj to, že aj v skutočnosti majú hudba a tanec až zázračný vplyv na mentálne aj fyzické zdravie človeka, a to bez ohľadu na jeho vek. Nielenže pomáhajú psychicky, ale zlepšujú aj napríklad stabilitu, zvyšujú silu a pomáhajú riešiť problémy s váhou. A hlavne, prinášajú radosť a pozitívne myslenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané