Kliešte tento zápach nenávidia. Vďaka nemu sa vám oblúkom vyhnú

Zdieľať
kliešť

Kliešte sa objavujú každý rok skôr alebo  neskôr. Stačí pár teplých dní a kliešte  sa prebudia zo zimného spánku. Stojí za to vedieť, ako sa proti nim brániť. Každý, kto sa dnes vydá na prechádzku do lesa, na lúku alebo dokonca do blízkeho parku, by sa mal pred kliešťami chrániť. Najmä preto, že prenášajú veľmi vážne ochorenia. V obchodoch sú k dispozícii repelenty na kliešte, ale vo väčšine prípadov obsahujú látku , ktorá môže spôsobiť alergie. Preto je lepšie nájsť vlastné riešenie problému.

Kliešte majú veľmi citlivý čuch. Priťahuje ich  vôňa nášho potu. Aby sme s nimi mohli bojovať, môžeme použiť aj iné vône. Gerániový olej je ideálny pre prípravu zmesi. Je to extrémne efektívne.

Pripravte si:

  • 20 ml vodky alebo jablčného octu
  • 20 ml vody
  • 30 kvapiek pelargónového oleja
striekanie repelentom
striekanie repelentom www.gettyimages.com

Zmiešajte tieto prísady dohromady a nalejte ich do fľaše s rozprašovačom. Než vyjdete von, nastriekajte si oblečenie. Pamätajte však, že niektoré oleje môžu dráždiť pokožku.

Ak chcete pripraviť zmes na báze oleja, pripravte približne 50 ml rastlinného oleja (repkový, ľanový, slnečnicový alebo iný) a zmiešajte s 5-10 kvapkami pelargónového oleja. Namažte si týmto prípravkom telo a zbavíte sa zhubných čeľustí kliešťov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané