Lúpajúca sa koža na rukách bude minulosťou s použitím týchto prírodných metód, hovoria lekári.

Zdieľať
01 3.jpg

Lúpe sa vám opäť koža na dlaniach? Nastáva opäť doba, ktorá sa pravidelne opakuje a vy neviete, prečo tomu tak je? Šupinatá koža na rukách, ktorá má neustále tendenciu sa odlupovať a my ju samozrejme pomáhame, je veľmi nepríjemná záležitosť, ktorá stretáva veľké množstvo ľudí. Čo s tým? K doktorovi s tým predsa nepôjdeme, veď sa toho možno zbaviť ľahko a rýchlo pomocou domácej metódy. Táto metóda je založená na prírodnej báze, takže obsahuje len dobré a užitočné veci, ktoré nášmu telu rozhodne prospejú. Je to rozhodne lepšie ako sa neustále mazať nejakými chémiou naplnenými krémy. Poďte to vyskúšať.

Suchá koža? problém

Deskvamácia čiže odlupovanie kože na dlaniach je veľmi nepríjemný problém, ktorý trápi mnoho ľudí. Často sa jedná o periodický jav, ktorý sa opakuje po nejakej dobe a zase rýchlo zmizne. Sú však prípady, keď to tak nie je a koža je suchá veľmi dlho. Má teda tendenciu sa odlupovať a nás to láka ju v tom podporovať. To je však nebezpečné, pretože si môžeme spôsobiť zranenie. V tomto prípade je nutné o kožu začať trochu viac starať. Suchá koža znamená, že má nedostatok vitamínu, minerálov a prospešných látok. Z toho dôvodu je musíme kožu poskytnúť.

Preverte pôsobiace faktory

Než však začnete o kožu starať, mali by ste si overiť, čo všetko na vašu kožu dlaňou pôsobí, tzn. aké používate mydlo, uterák, šampón a ako často si umývate ruky. Všetky tieto faktory môžu suchosť pokožky ovplyvniť. Je tiež možné, že zistíte, že sa jedná o vnútorné ochorenia, a preto je nutné ísť k lekárovi. V iných prípadoch stačí použiť jednoduchú metódu, ktorá vám dodá potrebné vitamíny a minerály.

Olej z rakytníka

Prvé, čo by ste mali urobiť, je zabezpečiť si nejaký dobrý hydratačný krém na prírodnej báze. Ďalej je nutné zmeniť jedálniček, aby ste začali konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté najmä na vitamíny A, C a E. Medzi tieto potraviny patrí hlavne: ovocie a zelenina, čerstvé bylinky, orechy, strukoviny, ražný chlieb, obilniny a rastlinné oleje. Najlepšie je použiť rakytníkový olej, ktorý je súčasťou tradičnej medicíny už dlhé roky. Zabráni vysúšaniu pokožky a bude posilňovať jej vláčnosť a vitalitu. Vždy je samozrejme nutné dodržiavať pravidelnú hygienu, ktorá je základom pevného a dlhého zdravie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané