Mala som problémy s potením a neskôr sa pridali aj opuchy. Môj lekár odhalil možnú príčinu. A odporučil jednoduchú liečbu.

Zdieľať
Fb 42.jpg

Jeden známy lekár odhalil

Mávate problémy s nadmerným potením alebo opuchy končatín? Možno je problém v lymfatickom systéme, ktorý má vplyv na veľa funkcií ľudského tela. Dnes sme si pre vás pripravili pár metód, ktoré dokážu rozprúdiť lymfatický systém a podporiť tak správne fungovanie ľudského tela. Možno budete prekvapení, ako ľahko sa môžete zbaviť problémov, ktoré vás už tak dlho trápi.

Lymfatický systém tela

Náš lymfatický systém je orgánový systém, ktorý je zložený zo žliaz a lymfatických uzlín. Jeho prácu pomáhajú tiež mandle a týmus, ktoré určite dobre poznáte. Lymfatický systém má veľmi dôležitú úlohu. Jeho funkciou je dodávať z tkanív do krvi danej látky a zabezpečiť tak správne fungovanie organizmu. Súčasťou je tiež detoxikačný systém, ktorý má dva najdôležitejšie orgány, ktorými sú pečeň a obličky.

Negatívne faktory

Pre naše telo je nevyhnutné, aby lymfatický systém dobre fungoval. Naše telo môže byť negatívne ovplyvnené napríklad fajčením, drogami, sedavým spôsobom života a nadváhou. Môžu tak vznikať opuchy na nohách alebo v oblasti brucha, čo značí, že sa v našom tele deje niečo zle. Ukážeme vám niekoľko metód, ako lymfatický systém rozprúdiť, aby správne fungoval a telo opäť zajasali.

Sprchovanie a aerobik

Pred sprchovaním alebo kúpaním osušte svoje telo do sucha pomocou kefy alebo uteráka, ale len tak, aby vám to nespôsobovalo bolesť. Prevádzajte to aspoň dvakrát týždenne. Sprchujte sa niekoľko minút denne, pretože to spôsobí rozšírenie krvných ciev a dôjde tak k prúdenie lymfy.

Ak máte opuchy, môžete ich poriadne premasírovať nejakým hydratačným krémom. Nájdite si nejaké metódy lymfatických masáží na opuchy a vykonávajte ich. Používajte vodu, ktorá je najlepším diuretikom a pomáha sekrétom v tele lepšie sa dostať z jedného miesta na druhé. Vyskúšajte tiež cvičenie, ktoré spôsobí lepšie prúdenie látok v tele. Takáto polhodinka aerobiku denne je skvelým riešením.

Hlboké dýchanie a prírodné zložky

Pomocou hlbokého a vedomého dýchania docielite toho, že vaša krv bude spolu s lymfatickou tekutinou lepšie prúdiť vašim telom. Pomáha tiež čaj z nechtíka, kde je však u prípravy nutné postupovať podľa pokynov. Môže tiež použiť extrakty z kanadských zlatých koreňov, ale to sa vždy poraďte s lekárom.

Pomáha tiež koreň čínskeho nechtíka, ale pred jeho použitím sa obráťte na osobu, ktorá s tým má skúsenosti. Jedzte viac zeleniny a ovocia, ideálne na lačný žalúdok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané