Mamu vždy trápili škvrny na pokožke, až kým nepoužila túto potravinu

Zdieľať
ruky

Reč je o octe a jeho zázračných účinkoch. Ponúkame vám štyri zázračné účinky tohto pomerne lacného dochucovadla.

ocot

1. Starecké škvrny

Ocot pracuje veľmi dobre s odstránením senilných škvŕn.  Zmiešajte pol pohára vody s lyžicou jablčného octu a umiestnite roztok na miesto, ktoré chcete natrieť. Bavlnený tampón navlhčite a umiestnite na telo po dobu 20 minút.

2. Krásne vlasy

Vyskúšali ste veľa šampónov a kondicionérov, no nič nezaberá? Všetko, čo potrebujete, je sprej, ocot a vodu. Naplňte fľašu s octom  a vodou v pomere 2: 1. Umyte si vlasy šampónom ako obvykle a nasprejujte ho týmto prípravkom. Potom počkajte 9 až10 minút a opláchnite vlasy pod tečúcou vodou. Vaše vlasy budú krásne lesklé.

3. Boj proti lupinám

Ak ste unavený použitím drahých prípravkov proti lupinám z lekárne, potom si môžete pomôcť s bežným octom. Len keď si umyjete vlasy šampónom, pridajte do neho trochu octu. Skombinujte vodu a ocot rovnakým pomerom v rozprašovači a nastriekajte si tento domáci sprej na vlasy a dajte si uterák na hlavu na 12 minút. Po uplynutí tejto doby opláchnite vlasy pod tečúcou vodou.

4. Octové SPA

Tento kúpeľ vám môže priniesť veľa výhod. Do kúpeľu pridajte pohár jablčného octu. Ľahnite si do vane po dobu až 25 minút. Taký kúpeľ spôsobí uvoľnenie všetkých zápalov a kožných problémov. Okrem toho ocot pomáha starať sa o intímnu hygienu, ale tiež obnovuje prirodzené pH pokožky. Skúste to. Ocot obsahuje mnoho stopových prvkov, rovnako ako vitamíny B a C, ktoré vyživujú pokožku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané