Máte neustále zmrznuté ruky aj nohy? Existujú tipy a triky, ktoré zlepšia váš krvný obeh do niekoľkých hodín

Zdieľať
Studené ruky a nohy

Vyskúšajte masáže aj čaj.

Studené ruky a nohy
https://www.gettyimages.com/

Ide o problém, ktorý je ľahko riešiteľný, ak sa neviaže na žiadnu inú chorobu. Ak sú však studené ruky a nohy dôsledkom nejakej vážnejšej choroby, len bylinky a babské rady vám nepomôžu.

Pokiaľ ale žiadnou vážnou chorobou netrpíte, ale napriek tomu vás občas studené ruky a nohy trápia, zbystrite. Máme pre vás pár tipov. Nie každý sa vám ale bude páčiť.

Premasírujte si končatiny

Vezmite si váš obľúbený masážny olejček, napríklad levanduľový, kokosový alebo rozmarínový, a tri kvapky nakvapkajte do 100 ml olivového či kokosového oleja a poproste ďalšieho člena vašej domácnosti, aby vám premasíroval ruky a nohy.

Stačí pár minút každý deň. Ak ste v domácnosti sami, môžete sa samozrejme namasírovať aj sami. Dôležité je však chodidlám a rukám venovať aspoň desať minút denne.

Otužujte sa

Každé ráno po prebudení a večer pred spaním by ste si mali dopriať ľadovú sprchu. Začnite aj pol minútou ľadovej sprchy ráno a večer a pridávajte každý týždeň ďalších pár desiatok sekúnd. Neexistuje lepší liek na prekrvenie. Pokiaľ na ľadovú sprchu nemáte odvahu, vyskúšajte striedavú kúpeľ.

Naplňte vedierko či inú nádobu ľadovou vodou, druhý horúcou vodou. Striedavo si do jednej i druhej ponorte obe ruky i obe nohy. Aj túto procedúru opakujte každý deň. Bývate v oblasti, kde v zime často sneží?

Každý deň ráno sa na boso v snehu prebehnite alebo aspoň prejdite. Mali by ste vydržať dve až tri minúty, čím väčšiu bolesť budete zažívať, tým lepšie bude vaše telo fungovať.

Urobte si zázvorovú kúru

Zázvor má silné liečivé účinky v mnohých ohľadoch. Niet preto divu, že vás dokáže zbaviť aj studených rúk a nôh. Nastrúhajte si dve až tri polievkové lyžice zázvoru a zalejte ich dvoma litrami vriacej vody. Nechajte desať minút lúhovať a potom tekutinu sceďte. Prelejte ju do kúpeľa a na desať minút sa do nej ponorte.

Neodporúčame v kúpeli zotrvávať dlhšie, lebo by vám zázvor mohol popáliť kožu.

Procedúru opakujte len v prípade nutnosti..

Chilli papričky rozprúdia krv

Pridajte jednu do každého jedla a uvidíte, ako sa zapotíte. Chilli papričky sú výbornou prevenciou proti studeným končatinám. Konzumovať ich môžete pokojne každý deň, ale nepreháňajte to s nimi.

Medovkový čaj

Jednu až dve čajové lyžičky sušenej bylinky prelejte 200 ml horúcej, nie vriacej vody. Lúhujte päť minút a sceďte. Čaj popíjajte ešte horúci, najlepšie dvakrát denne. Zahreje vás a ešte povzbudí krvný obeh.

Tinktúra z ginkgo biloby

Ak zoženiete čerstvé listy tejto liečivky, pripravte si tinktúru, ktorá spoľahlivo prekrví celé telo. Dva až tri listy pokrájajte na väčšie kúsky a vložte ich do uzatvárateľnej nádoby. Zalejte čírym alkoholom tak, aby boli všetky kúsky listov ponorené.

Nádobu uzavrite a nechajte macerovať štyri týždne na suchom a tienistom mieste. Občas nádobu pretrepte. Po uplynutí doby tekutinu zlejte a užívajte tri kvapky raz denne. Ginkgo biloba nesmú užívať ľudia, ktorí trpia vysokým tlakom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané