Melón spomalí starnutie, prospeje kráse a vie ochrániť vaše srdce

Zdieľať
melón

Melón je najobľúbenejším prírodným ovocím, najmä počas horúcich letných dní. Málokto má rád malé čierne semienka vo vnútri melóna, vyberáme ich a vyhadzujeme do koša. Napadlo vás však niekedy, že aj tieto malé čierne semienka môžu byť nejako užitočné, či dokonca zdraviu a telu prospešné?

Semienka jedzte tiež

Semienka vodného melónu sú úžasné, pokiaľ ide o otázky močových ciest a ochorenia obličiek. Najjednoduchšie je vyrobiť si z nich čaj, ktorým môžete jednoducho rozbiť ľadvinový piesok a obličkové kamene. Postačí vám cca 20-30 semienok, ktoré povaríte cca 15 minút vo 2 l vody. Tento odvar potom pite najmenej po dobu 2 dní. Tretí deň si dajte pauzu a čaj nepite. Pokračujte v procedúre pár týždňov, zakaždým s prestávkou počas tretieho dňa.

Chránia zdravie srdca

Semienka melónu obsahujú vysoké množstvo horčíka, čo je dôležitý minerál pre správne fungovanie srdca, obehovej sústavy a tráviaceho systému. Semienka majú tiež neuveriteľné účinky pri prevencii proti hypertenzii a koronárnym ochoreniam.

Zabraňujú starnutie

Semienka obsahujú látky zabraňujúce rakovine, ktoré posilňujú pokožku a zastavujú proces starnutia.

Posilňujú vlasy

Semienka (čerstvé) sú bohaté na bielkoviny a aminokyseliny a sú skvelé pre spevnenie vlasov, zatiaľ čo pečené semienka môžu spôsobiť, že sa vaše vlasy budú lesknúť kvôli vysokej miere medi v nich.

Zabraňujú poškodeniu vlasov

Semienka majú esenciálne aminokyseliny, ktoré pomáhajú predchádzať poškodeniu vlasov. Stačí, keď ich zmiešate s rastlinným olejom podľa vašej voľby (kokosový, olivový ) A raz za týždeň olej nanesiete na pokožku hlavy.

Regulujú krvný tlak a ochorenie koronárnej artérie

Arginínové látky v semienkach melónu skvele slúžia pri prevencii koronárnych ochorení, normalizuje srdcový rytmus a zároveň zamedzuje zúženie žíl. Podobne tiež semienka obsahujú aminokyseliny tryptofán a lyzín, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa rovnakým ochoreniam.

semienka

Poskytujú nenasýtené zdravé tuky

80% tuku v melónových  semienkach sú nenasýtené tuky (omega-3 tuky). Semená sú tak neuveriteľným zdrojom energie pre naše telo, pretože neobsahujú prakticky žiadne kalórie.

Liečia svrbiacu pokožku hlavy

Melónový olej má miernu, účinnú vstrebávajúcu zložku, ktorá môže byť použitá ako pleťová voda pre suchú a podráždenú pokožku hlavy.

Nechty

Semienka sú bohaté na bielkoviny, ktoré udržujú vaše vlasy a nechty zdravé.

Zdroj horčíka

Ako už bolo povedané, semienka melónu sú bohaté na horčík, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie tela. Horčík normalizuje krvný tlak a udržuje vaše srdce v kondícii.

Cievny edém

Zmes čajovej lyžičky suchých melónových semienok a čajovej lyžičky medu je skvelou prevenciou proti edému, pite každý deň.

Čistí pleť

Namočte si pleťový tampón v oleji z melónových semien a potom si s ním vyčistite tvár, uvidíte, že jednoducho odstránite všetku špinu a mŕtve kožné bunky. Olej je vhodný pre akúkoľvek kožu a pomôže vám vyriešiť rôzne kožné problémy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané