Mnoho ľudí má telefón vo vrecku nohavíc. Tento zvyk môže byť fatálny

Zdieľať
telefón

Mnoho ľudí neverí, že mobilný telefón môže byť nebezpečný. Teraz sa spoločne s toxikologickými a epidemiologickými dôkazmi pokúsime dokázať, že žiarenie mobilných telefónov je nielen nebezpečné, ale môže byť dokonca smrteľné. Dr. Devra Davis vo svojej prednáške vysvetľuje, ako telefón vďaka svojej schopnosti narušiť rezonanciu a zasahovať do opravy DNA ovplyvňuje vaše telo. Ako príklad varujú príbehy mladých žien, ktoré bez ďalších predisponujúcich rizikových faktorov prekonali rakovinu prsníka.

Prípad bol odhalený v májovom vydaní newslettera Environmental Health Trust. Ako sa ukázalo, mladá dáma mala vo zvyku držať svoj mobilný telefón v podprsenke. Dvaja odborníci na rakovinu, Robert Nagourney a John West, uviedli, že existuje iba jedna možnosť, ktorá mohla priamo prispieť k jej rakovine prsníka. Umiestnenie rakovinových buniek dokonale zodpovedalo tvaru jej mobilného telefónu.

Tento príbeh by mal byť varovaním nielen pre ostatné ženy, ktoré majú telefóny v podprsenke, ale aj pre tie, ktoré majú telefón v nohaviciach alebo inom vrecku odevu. Mali by ste tiež vedieť, že najnebezpečnejšie miesto z hľadiska radiačnej záťaže je približne 15 cm od telefónu. Výskum publikovaný v roku 2009 zistil, že nosenie mobilného telefónu na boku môže oslabiť oblasť panvy.

Pomocou röntgenovej techniky používanej na diagnostiku a sledovanie pacientov s osteoporózou vedci merali hustotu panvových kostí u 150 mužov, ktorí pravidelne nosili mobilné telefóny na opasku. Muži držali svoje telefóny v priemere 15 hodín denne po dobu šiestich rokov. Vedci zistili, že hustota kostí bola znížená na strane panvy, kde sa nosili mobilné telefóny. Je dôležité si uvedomiť, že kým je váš mobilný telefón zapnutý, vyžaruje žiarenie, aj keď s ním nevykonávate žiadnu akciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané