Nádherné kučery rýchlo a bez poškodenia vlasov. Stačí siahnuť do šuplíka s bielizňou

Zdieľať
vlnité vlasy
Nádherné kučery rýchlo a bez poškodenia vlasov. Stačí siahnuť do šuplíka s bielizňou Foto: www.freepik.com

Túžite mať vlnité vlasy ako od kaderníka? Vyskúšajte jednoduchý trik, ktorý vám cez noc vytvorí z rovných vlasov prekrásne lokne. Nepotrebujete na to žiadnu kulmu, žehličku ani difuzér na fén! Tvorba lokien bude úplne prirodzená bez akéhokoľvek použitia vyšších teplôt.

Nie každá má to šťastie mať krásne vlnité vlasy bez toho, aby musela čokoľvek robiť. Veľakrát si ich ženy upravujú pomocou elektrických prístrojov, ktoré pôsobia na vlasy vysokými teplotami. Pri ich častom používaní sa ale vlasy poškodzujú, čím dochádza k ich vysušeniu, štiepeniu a lámaniu. Zabudnite na tento zlý spôsob tvorby lokien a vyskúšajte radšej jednoduchý trik s ponožkami, ktoré lokne vytvoria ľahko za vás!

Ako správne namotať vlasy na ponožky môžete vidieť vo video návode na YouTube, na kanáli Alina Shmidt:

Vlnité vlasy až po vykúpaní

Ak chcete mať vlnité vlasy bez toho, aby ste použili vysokoteplotný alebo chemický prostriedok, musíte si ich najskôr umyť bežným spôsobom. Vlasy potom vysušte uterákom, aby ste z nich dostali prebytočnú vodu. Následne prichádza najdôležitejšia časť, a to správne zamotávanie vlasov. Akonáhle to budete mať hotové, stačí už len počkať, kým vlasy úplne neuschnú. Po rozpletení sa potom môžete radovať z nádherných vĺn, ktoré vám zabrali len pár minút vášho času.

Ponožky v hlavnej úlohe

Vlnité vlasy s pomocou ponožiek môže mať ktorákoľvek žena, nehľadiac na to, aké dlhé má vlasy. Je tu však niekoľko faktorov, ktoré by ste mali mať vždy na mysli. Čím hrubšia ponožka, tým väčšie budú výsledné vlny. Na dlhšie vlasy použite aj dlhšie ponožky a na kratšie postačia zase členkové ponožky. Ak máte vlasy hustejšie, pripravte si ponožiek viac.

natáčanie vlasov
Nádherné kučery rýchlo a bez poškodenia vlasov. Stačí siahnuť do šuplíka s bielizňou Foto: www.freepik.com

Namotávanie vlasov

Ešte mokré vlasy rozčešte hrebeňom a rozdeľte na niekoľko častí. Potom priložte ponožku čo najbližšie k hlave, k prameňu a pripevnite ju sponkou. Následne rozdeľte prameň na ďalšie dva, ktorými striedavo obmotávajte ponožku dookola. Akonáhle namotáte celý prameň, zagumičkujte končeky k ponožke a odstráňte sponku, ktorá ponožku celý čas držala. Nakoniec môžete namotaný pramienok stočiť k hlave do malého drdolu a koncom obmotanej ponožky ho pripevniť tak, že bude celý prameň schovaný. Rovnako tak postupujte aj so zvyšnými prameňmi.

Zapletané copy

Ak by ste chceli radšej menšie vlnky, môžete si mokré vlasy zapliesť do vrkoča alebo do jednotlivých vrkôčikov. Tu potom platí pravidlo, že čím viac budete vlasy uťahovať, tým budú viac vlnitejšie. Ak chcete mať vlnité vlasy aj pri hlave, upleťte si francúzske vrkoče a konce vrkôčikov opäť zagumičkujte. Najlepšie je ísť s vrkôčikmi spať a ráno si ich rozpliesť.

Zdroj: ireceptar.cz, 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané