Nádhernú pleť môžete mať aj v pokročilom veku vďaka škrobu

Zdieľať
maska na pleť
maska na pleť www.gettyimages.com

Mnoho žien po celom svete sa s vekom často spolieha na kozmetiku a plastickú chirurgiu, akonáhle sa na ich tvári začnú objavovať vrásky. Botox je najznámejším prostriedkom, ktorý vám zaručene vyhladí pokožku aj vrásky, takže vyzeráte oveľa mladšie. Bohužiaľ táto metóda nie je vôbec prírodná, dávate si do tela produkt, o ktorom nič neviete, pre niekoho to môže byť nebezpečné a navyše je to drahé. Oveľa lepšie bude, keď sa spoľahnete na prírodu a bežné suroviny, ktoré máte v kuchyni.

Špeciálna maska ​​proti vráskam

Ak chcete získať účinky botoxu bez toho, aby ste doň museli pravidelne investovať a nechať si pichať do tváre chemické látky s neistým výsledkom, môžete vyskúšať jednoduchú masku. O svoju pokožku by sme sa mali starať od mladosti, a čím skôr začneme, tým lepšie. Aj vo vyššom veku si ale môžete dopriať zázračnú masku, ktorú si ľahko a lacno vyrobíte doma a pritom má rovnaké účinky ako botox.

Táto maska ​​pritom obsahuje iba 2 prírodné zložky, a to vaječný bielok a škrob. Vaječný bielok je bohatý na zinok, vápnik, selén, vitamíny A, B, D a E, kyselinu listovú, železo, fosfor a jód. Vďaka tomu je ideálny pre suchú, mastnú aj zmiešanú pleť. Bielok vyhladzuje vrásky, bojuje proti akné a sťahuje póry. Škrob je taktiež vhodný pre všetky typy pleti a nemá žiadne vedľajšie účinky. Pokožku dokáže nádherne zjemniť, vyživiť a zužuje cievy. Navyše bude vďaka tomu chránená pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

škrob

Ako si masku vyrobiť?

Je to veľmi jednoduché. Musíte len zmiešať jeden vaječný bielok a dve lyžice škrobu. Dôkladne premiešajte a získate hustú pastu, ktorú môžete naniesť na tvár. Masku používajte každý večer po dobu 21 dní a potom každý druhý deň po dobu 14 dní. Masku nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom dôkladne opláchnite čistou vodou. Po umytí vždy použite hydratačný krém, ktorý obvykle používate. Uvidíte, že čoskoro bude vaša pleť jemná, mladistvá a jednoducho krásna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané