Najväčší klamári medzi mužskými znameniami. Nemáte jedného doma?

Zdieľať
klamár
Najväčší klamári medzi mužskými znameniami. Nemáte jedného doma? Foto: www.gettyimages.com

Klamstvo má rôzne podoby, od drobných neprávd až po rozsiahle manipulácie. Je to nielen o tom, čo hovoríme, ale aj o tom, čo zamlčujeme. Klameme, aby sme sa chránili alebo niekoho zranili? Klameme, aby sme sa vyhli pravde alebo ju prekrútili, ako sa nám hodí? Klamstvo je komplexné umenie. Kto ho ovláda najlepšie?

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci sú známi svojou dvojakou povahou, ktorá im umožňuje zvládať umenie klamstva s neuveriteľnou ľahkosťou. Ich spomienky na skutočné udalosti sú často skreslené, obalené do halucinačnej hmly, ktorá sa stáva skutočnosťou. Blíženci klamú tak často, že sami začínajú veriť svojim klamstvám.

Škorpión (24.10. – 22.11.)

Druhé miesto na našom zozname zaujíma Škorpión. Škorpióni sú praví majstri manipulácie. Ich schopnosť klamať pramení z hlbokej neschopnosti dôverovať. Svoje klamstvá využívajú ako zbraň, ktorú obratom obracia proti svojim protivníkom. Škorpióni vedia, ako vytvoriť komplexnú sieť klamstiev, ktorá žalobcu nielen zmätie, ale tiež spochybní vlastnú realitu.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)

Na treťom mieste sú Kozorožci. Sú známi svojou pracovitosťou a ambíciami. Majú zmysel pre detail, sú vytrvalí a systematicky sa usilujú o dosiahnutie svojich cieľov. Ich klamstvá sú teda často chápané ako strategické ťahy na šachovnici kariéry. Sú to majstri v premyslenom a cielenom klamaní. Nie sú to nutne manipulatívni klamári, ako sú často popisovaní. Sú to skôr stratégovia, ktorí si uvedomujú, že pravda je niekedy relatívna a že lož môže byť ako kladivom, tak klincom v rukách majstra.

Klameme, pretože sa bojíme pravdy. Klameme, pretože nechceme zraniť. Klameme, pretože chceme manipulovať. Klameme, pretože si chceme udržať svoj svet v rovnováhe. Klamstvo je umenie, ktoré ovládame všetci. Klamstvo je súčasťou nášho života.

V závere by som vám rada pripomenula jednu myšlienku. Aj keď je klamstvo komplexné umenie, je dôležité si uvedomiť, že pravda je vždy silnejšia. Pravda je ako slnko, ktoré sa roztopí ľadové kryštály na okennej tabuli. Pravda je ako teplo krbu, ktoré nás hreje v chladných zimných dňoch. Pravda je tým, čo nás udržuje pri živote.

Zdroj: ireceptar.cz, nypost.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané