Najväčšie zlozvyky inteligentných ľudí. Máte ich?

Zdieľať
inteligencia
inteligencia www.gettyimages.com

Inteligentný neznamená dokonalý alebo bezproblémový. Práve naopak… Ľudia s vyššou úrovňou IQ majú často nepríjemné návyky, ktoré znemožňujú život pre nich a ľudí okolo nich.

Hryzenie nechtov

Vyzerá to zle, je to nezdravé a ruky vyzerajú škaredo. Mnoho inteligentných ľudí má tento zlozvyk. Možno kusanie nechtov pomáha sústrediť sa. Táto tendencia sa často pozoruje u nervóznych a citlivých ľudí. A citlivosť a inteligencia ide takmer vždy ruka v ruke.

Žutie žuvačky

Rovnako ako hryzenie nechtov pomáha sústrediť sa a relaxovať. Pri žuvačke je mozog lepšie okysličený a funguje efektívnejšie. Samozrejme, pre mnohých ľudí je neustály pohyb čeľustí dráždivý a hrubý, ale nemožno poprieť, že to môže znamenať aj vyššiu inteligenciu.

Odkladanie na neskôr

Ľudia s vysokou inteligenciou majú tendenciu odložiť všetky záležitosti na neskôr. Často na poslednú chvíľu. Niekedy kvôli tomu trpia a ľutujú svoju bezohľadnosť. Môžu si to dovoliť. Sú dostatočne inteligentní, aby sa dokázali vyrovnať s ťažkými situáciami, a ak potrebujú konať skutočne rýchlo a efektívne.

Meškanie

Ľudia s nadpriemernou inteligenciou vedia, že si môžu dovoliť viac a využívajú túto možnosť. Keďže môžu urobiť svoju prácu v oveľa kratšom čase, predpokladajú, že sa nič nestane, keď prídu neskoro. Zvyčajne tvorivosť, otvorená myseľ a nekonvenčné myslenie idú ruka v ruke s inteligenciou. Tieto vlastnosti skôr vylučujú presnosť.

Problém pokojne sedieť na jednom mieste

Inteligentní ľudia sú vždy akční. Menia svoju pozíciu. Nemôžu sedieť na jednom mieste. Je to preto, lebo majú za minútu milióny nápadov a veľa energie. Chcú konať. Ich mozog pracuje v plnej rýchlosti a telo sa snaží udržať krok s myšlienkami. Okrem toho nuda ich trýzni. Potrebujú neustále zmeny, nové podnety a intelektuálnu stimuláciu. Tento zvyk, aj keď môže byť dráždivý, je v prospech zdravia. Je lepšie často meniť pozície, robiť si aj krátke prechádzky v priebehu dňa.

Neporiadok

Najväčší géniovia sú zvyčajne chaotickí. Nemajú čas a nevidia potrebu kontrolovať obsah svojho šatníka. Zaoberajú sa dôležitejšími záležitosťami. Ľudia s vysokou inteligenciou sú zvyčajne trochu chaotickí, neusporiadaní a výstrední.

Sťažnosti

Ľudia s vysokým IQ vedia viac a sú si vedomí vecí, ktoré väčšina ľudí nevie. Majú vysoké ašpirácie a veľké sny. Preto majú tendenciu sťažovať sa. Neuznávajú nič. Vedia, koľko stojí za to a čo si zaslúžia. Lepšie vidia chyby a slabosti. Môžu ich bezchybne poukázať.

Klebety

Inteligencia ide ruka v ruke so zvedavosťou. A to znamená, že ľudia s vysokým stupňom inteligencie majú radi klebety. S radosťou tiež analyzujú životy druhých a poskytujú radu. Veľmi rozumné, ale nie vždy očakávané.

Fantazírovanie

Inteligentní ľudia sú obdarení fantáziou a predstavivosťou. Radi snívajú. Niekedy sú ich vízie celkom nepravdepodobné a oddelené od reality. Neboja sa obmedzenia a neboja sa robiť odvážne plány.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané