Namočte handričku do coca coly a utrite ním okná. Efekt prekoná všetky očakávania

Zdieľať
umývanie

Dnes existuje mnoho spôsobov pri domácom upratovaní a jedným z nich je umývanie okien. Aj keď to môže niekoho prekvapiť, výsledky prekonajú všetky očakávania. Okná doslova žiaria.

Coca Cola

Pre niekoho obyčajný nápoj s veľkým množstvom cukru, na ktorom je možné rýchlo získať závislosť. Pre ostatných, pomocník pri upratovaní domácich zákutí, vďaka ktorému sa všetko leskne.

coca cola

Cola je obzvlášť užitočná pri čistení okien a zrkadiel. Prečo? Ako nápoj má nízke pH, je nasýtený oxidom uhličitým a obsahuje kyseliny ako: uhličitú, citrónovú a fosforečnú. Stačí ju naliať do ľubovoľnej fľaštičky s rozprašovačom, potom ním pokropiť okná, zotrieť čistou handričkou a nakoniec, okná utrieť teplou vodou. Posledný krok je veľmi dôležitý, pretože vďaka nemu okná nebudú lepiť. Handričku môžete tiež namočiť do coly a utrieť s ním okná, výsledok bude podobný.

Cola môže byť tiež ideálnym čistiacim prostriedkom, ktorý vám pomôže upratať kuchyňu, kúpeľňu alebo práčovňu. Tu je niekoľko jednoduchých trikov.

Čistenie zaschnutých hrncov a panvíc

Do hrnca alebo panvice nalejte jednu alebo dve plechovky a varte asi hodinu. Dobre poslúži aj v prípade popálenín.

Čistenie záchodových mís

Záchodovú misu zalejte plechovkou a počkajte niekoľko minút. Nakoniec opláchnite vodou.

Ak chcete vyčistiť vaňu pokrytú hrdzou, namočte špongiu do trochy coly a potom zotrite hrdzu.

Pranie bielizne s mastnými škvrnami

Do bežného pracieho prostriedku nalejte pri praní plechovku, zbavíte sa tak mastných škvŕn. Ako vidíte, domáce upratovanie nevyžaduje tie najdrahšie produkty z regálov obchodov. Stačí sa poobzerať po vlastnej kuchyni, kde nájdete skutočné zázraky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané