Neskutočné, akú šarapatu s nami dokáže urobiť tento nápoj: Ak sa chcete dobre vyspať, večer ho nikdy nepite

Zdieľať
tento nápoj
Neskutočné, akú šarapatu s nami dokáže urobiť tento nápoj: Ak sa chcete dobre vyspať, večer ho nikdy nepite Foto: www.gettyimages.com

Každý z nás sa skôr či neskôr stretol s trápením v podobe nespavosti. Vedeli ste o tom, že nápoje, ktoré pijete pred spaním, majú obrovský vplyv na kvalitu vášho spánku?

Ako píše britský denník The Sun, niektoré nesprávne voľby sú zrejmé napríklad. nápoje s obsahom kofeínu, ale jeden by vás mohol prekvapiť – voda. „Vylučovanie zdravého mladého človeka je v noci v obmedzenom režime,“ píše webstránka nadácie Sleep Foundation.

Pokračovanie na ďalšej strane …

Obmedzený režim vylučovania slúži na to, aby sme sa v noci nebudili. Pitie nadmerného množstva vody krátko pred spánkom môže tento balans narušiť. Uistite sa, že pijete dostatok vody po celý deň. „Večer znížte príjem vody, vyhnete sa tak nechceným návštevám kúpeľne uprostred noci,“ dodala stránka.

Ďalším nápojom, ktorému by ste určite mali vyhnúť, sú sladké bublinkové malinovky. Väčšina týchto nápojov je plná cukru a kofeínu. Posledné štúdie hovoria, že ľudia s vysokým príjmom cukru sú náchylnejší na časté prebúdzanie sa.

Veľa ľudí si pri večeri rado vychutnáva pohár dobrého vína, avšak alkohol narúša cirkadiánny rytmus tela – naše biologické hodinky. Namiesto pitia vody, sladkých nápojov či vína, skúste pred odchodom do postele pohár teplého mlieka alebo bylinkový čaj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané