Neuveriteľný jednoduchý postup, vďaka ktorému zvládnete domácu starostlivosť o svoje nohy oveľa lepšie, než v akomkoľvek drahom salóne! Použitím týchto trikov budete mať nohy ako bábätko. Skúste a presvedčte sa!

Zdieľať
00 6.jpg

Namočila som nohy do ústnej vody po dobu 30 minút: Až vám prezradím prečo, skúsite to tiež! – príjemné ako bábätko a pekné ako modelka.

Nejednu z nás trápi vzhľad našich chodidiel, ako je suchá a odlupujúca sa koža na pätách, najrôznejšie plesne a mykózy. V zime ich  síce môžeme skrývať, ale vyjde slniečko a chceme, aby naše nohy v letných sandáloch  a žabkách vyzerali perfektne a upravene. Skúšali ste snáď už všetky možné prípravky, ale Vaše nohy stále nevyzerajú tak, ako by ste si predstavovali a chodiť pravidelne na pedikúru sa Vám nechce alebo je to pre Vás finančne nákladné? V tom prípade čítajte ďalej a dozviete sa, že aj bežné veci, ktoré má každá z nás v domácnosti sa dajú použiť na to, aby chodidlá boli opäť krásne hebké a hladké a už nikdy viac nezažijete pocit zrohovatenej kože a popraskaných nôh.

Triky na dokonalé chodidlá

Málokto by povedal, že tieto bežné veci možno použiť aj ako prípravok pre úpravu vzhľadu našich chodidiel. Je to zázrak, ale na všetky tieto triky budete potrebovať len:

  • Ústnu vodu a biely alebo jablčný ocot
  • cibuľu
  • cesnak
  • chilli papričku

Zázračné metódy

Všetky tieto metódy Vám zaberú len niekoľko minút vášho času a uvidíte, že naozaj stoja za to. Kúzlo s ústnou vodou tvorí v tom, že každý deň namáčate svoje chodidlá do roztoku, ktorý vznikne zmiešaním 250 ml ústnej vody, 250 ml octu a 500 ml teplej vody a to po dobu 30 minút. Tento postup je skvelý na odstránenie zrohovatenej kože, ale aj ničí baktérie a plesne, ktoré sa na chodidlách tvoria.

Ak vás trápia kožné mykózy, môžete použiť cibuľu, ktorú rozkrájate na polkolieska, ktoré po jednom vložíte medzi všetky prsty a necháte pôsobiť cca 1 hodinu. Cibuľa sa dá využiť aj v prípade, kedy Vás trápia kurie oká, stačí len priložiť na postihnuté miesto a nechať pôsobiť. Rovnaký postup môžete využiť aj s cesnakom.

Ak často trpíte na bolesť nôh a opuchy, môžete využiť chilli papričku, kedy ju nakrájate na kolieska a necháte vylúhovať vo vode, potom týmto roztokom natrite chodidlá a zabalíte ich do gázy. Tým zabránite, že by sa chilli dostalo omylom tam, kam nemá. Nechajte takto zabalené pôsobiť aspoň pol hodiny. Chilli krásne upokojí nervy v chodidlách a celkovo ich prekrví.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané