Objavila som tehotnú, opustenú Jazvečíčku. Keď sa na ňu veterinár pozrel, objavil neuveriteľnú vec!

Zdieľať
Fb 7.jpg
youtube.com

Psy sú už od počiatku vekov priateľom človeka. A malo by to byť aj naopak, že človek bude priateľom psa. Bohužiaľ sa v našej spoločnosti vyskytujú prípady, keď to tak nie je. A čo horšie, s našimi štvornohými priateľmi je zaobchádzané tými najhoršími možnými spôsobmi. Presne tak bolo aj s Mariou, tmavo hnedým jazvečíkom, s ktorým jeho páníček nezaobchádzal ani trochu, ako by sa malo. Nielen že sa k Marie nesprávali doma dobre, ale k tomu všetkému ju aj jej milovaný pán opustil, a to keď bola tehotná.

Ako to s Mariou bolo ďalej?

Malú jazvečíky našiel kdesi vonku ochranca zvierat a ihneď ju odviezol do nemocnice. Tam veterinára zaskočilo, keď zistil, že je Mária tehotná. Jej gravidity vôbec nepomáhalo, že bola veľmi slabá, podvyživená a mala ochrnutú zadnú časť tela. K tomu všetkému po jej celom tele parazitovali blchy, ktoré jej spôsobovali anémii, teda jej znižovali hemoglobín pod jej stanovenú normu. Aj napriek všetkej bolesti a únavu sa Maria snažila pôrod zvládnuť.

01 2.jpg

Ako pôrod prebehol?

Hoci bola veľmi slabá a vyčerpaná, vďaka veterinári, ktorý sa o ňu po celý čas starostlivo staral, a svojej vytrvalosti a sile, ktorý jej aj cez všetky okolnosti zostala, pôrod prebehol úplne v poriadku len s jedným zádrheľom, ktorý sa ľahko vyriešil, nasledovne :

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

  • Maria začala sama od seba rodiť
  • Všetko prebiehalo, ako malo, až na posledný šteňa
  • Veterinár musel zakročiť a vykonať cisársky rez

Veterinár bol prekvapený koľko šteniat Maria porodila a bol skoro až zázrak, že to nepochybne zvládla. Operácia cisárskym rezom prebehla výborne, a tak sa všetky šteniatka narodila živá a zdravá.

Ako to s nimi dopadlo?

Šteniatka a Maria mali milujúci chovateľov, ktorí im každý deň naplno venovali svoj čas a starostlivosť. Po piatich mesiacoch sa stala znovu úžasná vec. Mária sa po dlhej dobe fyzioterapia naučila znovu chodiť. Dnes ona i jej šteňatá získali milujúci domov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané