Octomilky z odpadkového koša vyženie najbežnejšie korenie za pár euro. Máte ho doma

Zdieľať
octomilka
Octomilky z odpadkového koša vyženie najbežnejšie korenie za pár euro. Máte ho doma Foto: www.gettyimages.com

Okupujú doma váš odpadkový kôš otravné octomilky a neviete, ako ich účinne eliminovať? Predovšetkým konajte okamžite! Bude stačiť, keď siahnete po kuchynskej ingrediencii, ktorá je aj v rozprávke cenená nad zlato.

Tiež vás doma občas rozčúli roj drobných octomiliek? Najčastejšie sa vyskytujú v kuchyni, kde ich lákajú rôzne vône a odéry. Otravné drobné mušky nájdete prevažne v okolí ovocia a rovnako tak ich lákajú zvyšky niektorých nápojov, napríklad vína či piva.

Milujú všetko, čo kvasí a najčastejšie sa ich kŕdle vyskytujú v blízkosti odpadkových košov. Pokiaľ sa u vás doma octomilky usadia, zakročte hneď na začiatku, pretože sa pomerne rýchlo množia. Najlepšia je však prevencia, teda dokonale uprataný priestor, kde sa zbytočne nebudú povaľovať nedojedené potraviny.

Ako octomilky odradiť nielen od odpadkového koša, ale aj od odpadkového koša, sa pozrite v tomto YouTube videu na kanáli Viral TikTok:

Účinným prostriedkom je soľ

Ak chcete zastaviť octomilky v útokoch na odpadkový kôš aj smetiaku, využite silu soli. Stačí ju po vyčistení nádoby nasypať na dno, nemusíte sa báť aj väčšieho množstva v prípade nádoby väčšieho rozmeru. Soľ totiž vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá s prehľadom absorbuje všetky prípadné hnijúce tekutiny, ktoré svojim odérom octomilky priťahujú. Vďaka soli sa tak nemusíte obávať ani rozšírenia červov, ktorí sa väčšinou množia v popolniciach. A ako sa dá ešte na octomilky s prehľadom vyzrieť?

Odpudzujú aj klinčeky

Ak sa chcete zbaviť octomiliek, môžete využiť aj ďalší prostriedok, ktorý tieto mušky bezpečne odpudzuje. Jedná sa o obyčajný klinček a jeho silnú a prenikavú arómu. Položte vždy niekoľko klinčekov na tanierik, a umiestnite ho do každej miestnosti a miest, kde sa drobný nepriateľ vyskytuje.

octomilky na rajčine
Octomilky z odpadkového koša vyženie najbežnejšie korenie za pár euro. Máte ho doma Foto: www.gettyimages.com

Vyrobte si vábiace pasce

Ak sa vám už doma octomilky usadili, vyhlaďte ich vďaka lákadlám, ktoré ich v skutočnosti polapia do pasce. Najprv si pripravte menšiu nádobu, ktorú naplníte tekutinou s prenikavou sladkou alebo kyslou vôňou. Perfektnými pomocníkmi sú napríklad víno či ocot, alebo akékoľvek sladké šťavy. Potom cez nádobu pretiahnite potravinársku fóliu a urobte v nej niekoľko drobných otvorov. Octomilky priláka vôňa tekutiny, preletnú fóliou, ale späť sa už nedostanú.

Nalákajte octomilky na ovocie

Výborný výsledok vám zaručí aj použitie banánu či pár guličiek hroznového vína. Dokonca je možné užitočne zužitkovať kúsky nahnívajúceho ovocia. Stačí ich položiť do misky a rovnako ako v predchádzajúcom prípade nádobu prekryjete fóliou s otvormi.

klinček
Octomilky z odpadkového koša vyženie najbežnejšie korenie za pár euro. Máte ho doma Foto: www.gettyimages.com

Funguje aj džem

Ako lákadlo na octomilky je možné využiť aj džem či marmeládu. Najprv ju trochu rozmiešajte v menšom množstve vody a potom vyrobte pascu rovnakého princípu. Občas sladkou tekutinou v nádobe zamiešajte, aby sa rozliala na bočné steny. Jej lákavá vôňa bude intenzívnejšia a priláka aj zničí väčšie percento octomiliek.

Zdroj: ireceptar.cz, www.metro.co.uk, www.wikihow.cz, www.hobby.blesk.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané