Počuli ste už o brusnicovom oleji? Má úžasné zdravotné prínosy!

Zdieľať
Benefits of cranberry.jpg

Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, má vysoký obsah vitamínu E , vitamínu A a antioxidantov

Vďaka svojim vlastnostiam sa pri lokálnej aplikácii rýchlo vstrebáva do pokožky.Obsahuje rôzne polyfenoly, zlepšuje zdravie buniek a tiež pomáha pri zadržiavaní vlhkosti v pokožke.

Benefits of cranberry.jpg

Je to skvelý masážny olej..
Zdravotné výhody brusnicového oleja
Je to skvelý zdroj vitamínov, antioxidantov a živín, ako je vitamín E a karotenoidy. Tento olej zlepšuje pružnosť pokožky, znižuje výskyt jemných línií, vrások a zabraňuje poškodeniu kože na slnku. Je vhodný pri svrbení, šupinatej, suchej a podráždenej pleti.

Obsah antioxidantov
Brusnice sú dobrým zdrojom fenolových fytochemikálií, vrátane flavonoidov a fenolových kyselín. Polyfenoly nájdené v brusniciach môžu znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb tým, že bránia agregácii krvných doštičiek, znižujú krvný tlak a podporujú rezistenciu lipoproteínov s nízkou hustotou čiže LDL proti oxidácii. Brusnica plná antioxidantov tiež pomáha v boji s voľnými radikálmi . Voľné radikály sú nestabilné molekuly, ktoré môžu poškodiť DNA, narušiť metabolizmus lipidov a podporiť zápal, čím sa zvyšuje riziko chronických ochorení a niektorých druhov rakoviny.

Brusnice sú teda plné antioxidantov, ktoré pomáhajú brániť procesu starnutia . Znižuje degenerácii mozgových buniek, orgánových tkanív a kožných buniek.

Perfektný pre našu pokožku

Zlepšuje elasticitu a spevňuje pokožku – olej z brusníc je bohatý na antioxidanty, ako je vitamín A, C, E a K a prírodné mastné kyseliny, ktoré môžu pomôcť zlepšiť pružnosť pokožky, povzbudzujú tvorbu kolagénu a všeobecne udržujú pevnú pokožku.
Na starecké škvrny a pigmentáciu pokožky – Antioxidačná aktivita a UV ochranné vlastnosti, ktoré má brusnicový olej, bojujú so stresovými faktormi životného prostredia a môžu pomôcť znížiť produkciu melatonínu v koži – čo má za následok znížený výskyt stareckých škvŕn / pigmentácie.
Pozitívny vplyv pri hydratácie kože – Omega mastné kyseliny dodávajú pokožke hlbokú hydratáciu a zadržujú vlhkosť – zabezpečujú dlhodobú hydratáciu a hebkosť pleti.
Krásne sa vstrebáva do pokožky – vyvážený pomer omega 3 k omega 6 esenciálnym mastným kyselinám v brusnicovom oleji je fantastický. To znamená, že brusnicový olej sa rýchlo vstrebáva do pokožky, čím prináša vitamín E a ďalšie fantastické zložky priamo do pokožky.
Upokojuje citlivú a zapálenú pleť – organické kyseliny, ako je kyselina benzoová prítomná v brusnicovom oleji, bojujú s podráždením a zápalom kože. Omega 3 a 6 mastné kyseliny pomáhajú posilňovať ochrannú bariéru pleti, čo znamená, že je perfektný zložkou pre upokojenie zapálenej pokožky – napríklad pri ekzéme, psoriáze a ružovke.
Zdravá pokožka hlavy – vysoký obsah vitamínu E vyživuje pokožku hlavy, zatiaľ čo esenciálne mastné kyseliny bojujú proti suchej pokožke hlavy.
Poskytuje úľavu od psoriázy, ekzému a tiež lieči akné.

Cranberries in season 680x471.jpg

Môže zlepšiť zdravie srdca
Brusnicový olej pomáha podporovať zdravie srdca. Obsahuje flavonoidy, ktoré pomáhajú znižovať riziko problémov so srdcom. Obsahuje kyselinu salicylovú , ktorá zabraňuje zrážaniu.

Olej z brusnicových semien tiež obsahuje vysoké množstvo flavonoidných zlúčenín zvaných antokyány . Zo všetkých druhov ovocia a zeleniny je známe, že hlavne bobule, ako je brusnica, obsahujú koncentrované množstvo antokyanov, čo je spojené so zníženým rizikom srdcových chorôb. Štúdia z roku 2011 zverejnená v magazíne Advances in Nutrition podporila názor, že zvýšená spotreba antokyanov znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb.

Znižuje triglyceridy
Olej z brusníc obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú zdravie srdca znižovaním hladiny triglyceridov . Okrem toho podporuje zdravie srdca, podporuje mozgové funkcie a podporuje normálny rast aj vývoj.

Zdravie kostí
Brusnica je vynikajúcim zdrojom vápnika, ktorý hrá zásadnú úlohu pre udržanie zdravia kostí.

Prevencia problémov v ústach
Brusnica má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť zdravie ústnej dutiny. Odstraňuje baktérie v ústach.

Na posilnenie imunity
Brusnica je plná vitamínu C, ktorý pôsobí ako antioxidant + pre podporu imunitných funkcií. Zlepšuje imunitný systém a vďaka antibakteriálnym vlastnostiam pomáha pôsobiť proti infekciám.

Ochrana pred slnkom
Brusnicový olej obsahuje veľa antioxidantov a fytosterolov, viac než v akomkoľvek inom rastlinnom / ovocnom oleji, čo z neho robí vynikajúci doplnok k vašim prírodným prípravkom na ochranu pred slnkom.

Prečítajte si pár upozornení, čo sa týka brusnicového oleja
Ľudia s alergiou na orechy, tehotné a dojčiace ženy by sa pred použitím mali poradiť s lekárom .
Nepoužívajte ho v nadmernom množstve.
Ako ho používať ?
Ak chcete použiť brusnicový olej, po očistení tváre jednoducho nakvapkajte niekoľko kvapiek na čistú pokožku. Prípadne ho môžete primiešať do svojho zvlhčovača pokožky (krému), ak sa vám nepáči konzistencia oleja sama o sebe.

Je to nosný olej , čo znamená, že je veľmi jemný a možno ho použiť na riedenie iných éterických olejov. Rovnako ako u všetkých olejov však vždy najprv vykonajte test na malom kúsku vašej pokožky, aby ste sa uistili, že na olej nemáte žiadne alergické reakcie.

Ak si prajete požiť organický olej z brusníc, aby ste mohli ťažiť z jeho výhod a benefitov, pridajte do pohára vody alebo šálky čaju len jednu kvapku oleja a pred pitím zabezpečte riadne zriedenie úplným premiešaním. Pred interným užívaním sa však poraďte s lekárom. To platí najmä v prípade, že už máte zdravotné problémy a treba beriete nejaké lieky na predpis.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané