Pre ženy nad 50 je toto ovocie ako elixír života. Pomáha s celulitídou a chudnutím

Zdieľať
ananás
Pre ženy nad 50 je toto ovocie ako elixír života. Pomáha s celulitídou a chudnutím Foto: www.gettyimages.com

Je nádherne šťavnatý a sladký. U nás na trhu sa objavuje hlavne okolo Vianoc. Vďaka jeho účinkom na zdravie by si ho ale hlavne ženy po 50 mali dopriať pravidelne a nielen sezónne. Čo všetko toto exotické ovocie vie, okrem toho, že je úplným zázrakom v boji proti kŕčovým žilám?

Konzumácia ananásu neprináša len uspokojivý chuťový zážitok. Toto nádherne žlté ovocie pripomínajúce malú palmu je napchaté vitamínmi a minerálnymi látkami. Vďaka špecifickému kokteilu živín sa z neho stáva ovocný liečiteľ a zvláda toho naozaj veľa. Prezradíme vám, na aké neduhy je ananás skvelým liekom.

Pomocník pri chudnutí

Ananás je vďaka svojmu zloženiu naozajstný pomocník pri chudnutí. Je totiž jeden z najefektívnejších spaľovačov tukových zásob. Podporuje trávenie a činnosť zažívacieho traktu. Čerstvá ananásová šťava je často skloňovaná ako jedna z najúčinnejších, pokiaľ chcete schudnúť kilo navyše. Tiež podporuje regeneráciu tela a je veľmi vhodná ako zdroj energie po športe. Ak potrebujete podporiť svoje zdravie, ale napríklad aj chudnutie, môžete si občas na raňajky pripraviť lahodné ananásové smoothie. Je plné vlákniny a na štart dňa plného energie sa nesmierne hodí. Ako na neho sa pozrite vo videu na YouTube kanáli Skinny Recipes:

Nohy bez opuchov i kŕčových žíl

Ananás obsahuje skvelú kombináciu vitamínov, minerálnych látok aj enzýmov. Pochváliť sa môžu vitamíny skupiny B, vitamínom C a betakaroténom. Zároveň obsahuje dôležitý horčík, mangán, zinok a železo. Najväčším trhákom je však enzým bromelín, ktorý taktiež v ananáse nájdete. Nielen, že pomáha štiepiť bielkoviny, čím podporuje trávenie, pôsobí ale aj protizápalovo a urýchľuje regeneráciu tkanív. Zároveň znižuje tvorbu krvných zrazenín a zmierňuje opuchy nôh, čo prináša úľavu hlavne tým, ktorí trpia kŕčovými žilami a trápia ich pocit ťažkých nôh. Prejavy kŕčových žíl dokáže pravidelná konzumácia tiež výrazne zlepšiť.

jedenie ananásu
Pre ženy nad 50 je toto ovocie ako elixír života. Pomáha s celulitídou a chudnutím Foto: www.gettyimages.com

Ananásové obklady proti celulitíde

Najlepšie je konzumovať ananás čerstvý, alebo si z neho lisovať šťavu. Pridávať ho môžete aj do šalátov a úplne famózny je sprudka ogrilovaný. Využiť ho ale môžete aj zvonka a odbúrať celulitídu. Postihnuté partie najskôr poriadne premasírujte, aby sa pokožka prekrvila. Neskôr ju natrite ananásovou šťavou a pokúste sa ju pekne vmasírovať. Zadok a stehná potom obaľte potravinárskou fóliou a nechajte aspoň hodinu pôsobiť. Potom zložte fóliu a pokožku opláchnite príjemne teplou vodou. Môžete ju ešte ošetriť krémom.

Zdroj: ireceptar.cz, www.idnes.cz, cpzp.cz, www.krecove-zily.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané