Prírodná aviváž ktorá je šetrná k bielizni aj životnému prostrediu

Zdieľať
aviváž

Milujete nadýchané prádlo, ktoré je príjemné na dotyk a vonia neskutočne dlhú dobu? V drogérii je možné zakúpiť celý rad rôznych zmäkčovadiel a aviváží, ktoré sú však nielen neskutočne drahé, ale hlavne obsahujú množstvo chemikálií, ktoré škodia pokožke aj životnému prostrediu. Ako docieliť, aby bola bielizeň hebká a voňala aj bez týchto agresívnych prostriedkov?

Najlepšie veci sú tie najjednoduchšie, to platí aj pri praní, preto si môžete vytvoriť nielen svoj vlastný prací prášok, ale aj jedinečnú aviváž, ktorá prevonia vaše prané oblečenie alebo posteľnú bielizeň. Navyše je úplne šetrná voči pokožke a životnému prostrediu, vhodná  na detské oblečenie alebo spodnú bielizeň, pretože neobsahuje nadbytočné alergény v podobe chemikálií. A ako si ľahko vyrobiť vlastnú aviváž?

Existuje niekoľko receptov na prípravu domácej aviváže na zmäkčenie a prevoňanie bielizne. Na prípravu prvého receptu si pripravte:

  • 500 ml vody
  • 100 ml bieleho octu
  • 2 lyžice jedlej sódy
  • 5 kvapiek éterického oleja na použitie v kozmetike (nie do aromalampy)

Všetky tekuté ingrediencie zmiešajte, potom pomaly vsypte jedlú sódu za stáleho miešania a na záver nakvapkajte éterický olej, ktorý sa používa na biokozmetiku. Nalejte do uzatvárateľnej nádoby a používajte ako klasickú aviváž.

Ďalší recept na aviváž:

  • 2-3 lyžice soli
  • 5-10 kvapiek éterického oleja podľa preferencie

Opäť obe prísady dobre premiešajte a pridávajte do práčky pri praní obdobne ako pri použití konvenčnej aviváže. Soľ funguje ako zmäkčovadlo vody aj praného prádla. Túto aviváž si navyše môžete jednoducho pripraviť do zásoby a uložiť do uzatvárateľného boxu a používať podľa potreby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané