Prírodní zabijaci nádchy a rozpúšťače hlienov. Fungujú na telo ako antibiotiká

Zdieľať
škorica a med
Prírodní zabijaci nádchy a rozpúšťače hlienov. Fungujú na telo ako antibiotiká Foto: www.freepik.com

Antibiotiká, ktoré poznáte dnes, na svete vždy neboli. Používali sa prírodné liečivá. Tie fungujú dodnes. Chcete sa zbaviť nepríjemnej nádchy bez receptu od doktora? Títo prírodní zabijaci nádchy vám pomôžu. Pozrite.

Syntetické antibiotiká tu neboli od praveku. Ľudia sa museli spoliehať na bylinky, alebo rastliny, ktoré sú v dnešnej dobe využívané predovšetkým ako korenie do rôznych jedál. Existuje ale plno byliniek a prírodných liečiv, ktoré vám pomôžu a nemusíte ani chodiť k doktorovi. A bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Na najlepších päť prírodných antibiotík sa môžete pozrieť v tomto Youtube videu z kanála Netmeds.com:

Všemohúca škorica

škorica
Prírodní zabijaci nádchy a rozpúšťače hlienov. Fungujú na telo ako antibiotiká Foto: www.freepik.com

Škorica nie je iba všeobecne veľmi využívaným korením v kuchyni. Aj keď je pravda, že je známa predovšetkým pre svoju silnú aromatickú vôňu, ktorá vie navodiť vôňu Vianoc a vianočnej pohody. Ale mali by ste vedieť, že škorica sa už v dobách starého Egypta používala ako darček vhodný pre bohov a platilo sa za ňu veľmi draho. Niekedy dokonca aj životom. To preto, že škorica má neuveriteľné množstvo pozitívnych účinkov pre ľudské telo. Má protizápalový efekt, rozpúšťa hlieny, pomáha pri hnačkách a prispieva k vyplavovaniu prebytočných tukov z tela. Ďalšou výhodou je takzvaný zahrievajúci efekt, preto vždy, keď je vám zima, obzvlášť v týchto chladných mesiacoch, odporúčame piť škoricové čaje. Skvele zahrejú a navyše sú skrátka chuťovo neodolateľné.

Medvedí cesnak

medvedí cesnak
Prírodní zabijaci nádchy a rozpúšťače hlienov. Fungujú na telo ako antibiotiká Foto: www.freepik.com

Užitočné účinky medvedieho cesnaku boli známe už našim dávnym predkom. Začína rásť na začiatku jari a dá sa konzumovať na mnoho spôsobov. Je možné ho jesť len tak samotný, pridať do nátierky, urobiť z neho polievku a podobne. Prečo je ale taký prospešný? Obsahuje aromatické silice, ktoré uľahčujú odkašliavanie, majú protizápalové účinky a podporujú chuť do jedla. Ďalej horčiny, ktoré zlepšujú trávenie, vitamín C, najdôležitejší vitamín, vďaka ktorému telo funguje tak, ako má a jód, veľmi dôležitý pre funkciu štítnej žľazy.

Včelí tmel

propolis
Prírodní zabijaci nádchy a rozpúšťače hlienov. Fungujú na telo ako antibiotiká Foto: www.freepik.com

Včelí propolis, niekedy tiež nazývaný včelí tmel, je lepkavá hnedožltá hmota, ktorá obsahuje veľké množstvo balzamových látok. Tými sú napríklad vosk, éterické oleje alebo peľ. Propolis od včiel však hlavne oplýva silnými antibakteriálnymi, protikvasinkovými, hojivými schopnosťami a protiplesňovými účinkami. Pokiaľ vás zaujímajú hojivé účinky, propolisom sa mažú zapálené a otvorené rany. Včelí tmel tieto rany dokáže zaceliť a prečistiť.

Zdroj: ireceptar.cz, www.celostnimedicina.cz, vseokoreni.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané