Sklenené schody vo Vašom dome a v kancelárii?

Zdieľať
Sklenené schody
Sklenené schody vo Vašom dome a v kancelárii? www.gettyimages.com

Sklenené zábradlie je vysoko estetickým a funkčným riešením, ktoré sa dá použiť v komerčných priestoroch kancelárií, ale aj v obytných objektoch a rodinných domoch. Sklenené zábradlie to je nielen moderný design, ale aj istota, že materiál z ktorého je vyrobené také zábradlie spĺňa najvyššie bezpečnostné normy.

Typy sklenených schodov

Sklenené časti sú charakteristické minimalistkým vzhľadom. Dodávajú interiéru ľahkosť a sú moderným akcentom aranžmánu. Sklenené zábradlia na schody môžu byť v troch typoch, preto by výber vhodného riešenia pre konkrétny interiér nemal byť problémom. Prvým typom konštrukcie sklenených schodov je samonostné sklendené zábradlie, ktorého montáž je pomerne náročná, ale to, že v tomto type nie sú spojovacie prvky, spôsobuje, že tento typ je mimoriadne estetický. Je celkovo vyrobený zo skla a jeho časti sú spojené so stropom pomocou špeciálnych lanových a bodových spojov. Ďalším typom je zábradlie na koľajnici, ktorá môže byť vyrobená z kovu, alebo dreva. Je to jeden z najbobĺúbenejších typov vzhľadom na jednoduchú montáž, vysokú estetickú úroveň a možnosť prispôsobenia materiálu koľajnice k interiéru. Posledným typom je zábradlie v oceľovom ráme. Je to často používané riešenie, ktoré je chrakteristické dodatočným spevnením celej konštrukcie pomocou oceľového rámu.

Sklenené zábradlie a kvalita materiálu

Sklenené konštrukcie používané v domoch a kanceláriách musia byť charakteristické vysokou úrovňou bezpečnosti. Konštrukcia schodov je vyrobená z tvrdeného skla, ktoré je vyrábané pomocou špeciálneho technologického procesu. Sklo toho typu je mimoriadne odolné voči nárazom, mechanickým poškodeniam a rozbitiu. V prípade prasknutia a rozbitia sa rozpadne na drobné tupé časti, ktoré nie sú hrozbou pre používateľov. Taký spôsob zbezpečuje bezpečnosť ľuďom, ale chráni tiež aj iné prvky interíru pred poškodením.

Výhody skleneného zábradlia

Sklenené zábradlie v dome to je riešenie pre milovníkov moderného dizajnu. Sklo v takom prevední zvýrazní minimalistický charakter interiéru a dodáva aranžmánu ľahkosť a jemnosť. Zábradlia vyrobené z tvrdeného skla sú veľmi bezpečné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Také riešenie dokonale zapadá do mnohých štýlov. Sklenené zábradlia majú dobré optické aj tepelné parametre. Znamená to, že prepúšťajú veľa svetla, vďaka čomu je interiér lepšie presvetlený.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané