Stačí vhodiť túto úplne bežnú vec do bubna práčky a vyjde z nej všetka skrytá špina

Zdieľať
úplne bežnú vec do bubna práčky
Stačí vhodiť túto úplne bežnú vec do bubna práčky a vyjde z nej všetka skrytá špina Foto: www.gettyimages.com

Práčka síce perie bielizeň, ale občas potrebuje poriadne vyčistiť. Ako z nej dostať všetku špinu, ktorá v nej vznikla? Skúste jednoduchý trik, má prekvapivo rýchle účinky.

Hoci veľa pracích práškov a gélov dokáže bielizeň zbaviť škvŕn, špiny a mastnoty, pri práčke tento „očistný koktail“ veľmi nefunguje. Ako každý často používaný spotrebič sa zanáša. A niektorá hĺbková špina sa veľmi zle odstraňuje. Na trhu existuje množstvo zbytočne drahých chemických čističov. My vám poradíme jeden lacný trik, ktorý vás zbaví problému okamžite. O čo ide?

Autorka Michaela De Martina vám poradí, ako dokonale vyčistiť práčku. Viac na kanále YouTube, pozrite:

Čarovná tableta

Podľa opravárov sa totiž špina najviac hromadí vo vnútri bubna (v rôznych drážkach a záhyboch), kam bežne nedohliadnete. Preto je lepšie spoľahnúť sa na razantný čistič, ktorý prenikne aj do týchto miest a zanechá ich čisté. Jedným z nich je obyčajná tableta do umývačky. Podľa niektorých odborníkov je účinnejšia ako iné čistiace prostriedky. Skúste to a sami uvidíte, koľko špiny sa vo vašej práčke skrýva!

Postup čistenia práčky krok za krokom

Postup na vyčistenie práčky je jednoduchý. Stačí do prázdneho bubna hodiť jednu až dve tablety do umývačky a spustiť program na 60 °C. Už po hodine uvidíte ten veľký „očistec“. Voda v práčke bude tak neskutočne hnedá, až vás to prekvapí. Akonáhle ale cyklus dôjde do konca, bude spotrebič vo vnútri opäť čistý a voňavý.

Skoro ako nová

Hovoríte si, v čom je tableta do umývačky taká výnimočná? Okrem toho, že má výborné čistiace schopnosti, odstraňuje aj zápach a choroboplodné zárodky. Pokiaľ použijete do práčky tabletu s nejakou pridanou vôňou (napríklad citrónom), bude navyše vaša práčka nádherne voňať. Na jej dokonalosť je potrebné ešte vyčistiť filter, umyť tesnenie a zásuvku na prací prostriedok. Potom už bude vaša práčka naozaj skoro ako nová.

Zdroj: ireceptar.cz, drogeo.cz, denik.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané