Vrásky okolo očí zmiznú aj bez plastiky. Potrebujete len 2 minúty denne

Zdieľať
vrásky pri očiach
Vrásky okolo očí zmiznú aj bez plastiky. Potrebujete len 2 minúty denne Foto: www.freepik.com

Cítime sa stále rovnako mladé, ale jemné vrásky okolo očí predsa len naznačujú, že roky neúprosne bežia. Niet divu, že sa objavujú väčšinou ako prvé, práve okolo očí je pokožka taká jemná, že na ňu vplyvy okolia i naše vnútorné stavy pôsobia najviac. Čo s tým?

Čas nezastavíme, a tak sa (aspoň väčšina z nás) skrátka musíme zmieriť s tým, že nebudeme vždy vyzerať ako v dvadsiatich rokoch. Rovnako sa ale vždy budeme snažiť vyzerať dobre, mlado a sviežo, a tomu vrásky okolo očí veľmi nepomáhajú. Pusťme sa teda do boja a vôbec nie je vylúčené, že víťazstvo bude nakoniec naše.

Niektoré z možností, ako sa popasovať s vráskami okolo očí, ukazuje aj video na youtube v kanáli Face Yoga Expert:

Prevencia predovšetkým

Nebude žiadnou novinkou, keď pripomenieme, aká dôležitá je v tomto ohľade prevencia. Ak sa chceme vyhnúť skorému objaveniu vrások, nesmieme zabúdať na niektoré momenty, ktoré k ich vzniku prispievajú. Len ťažko ovplyvníme slnečné žiarenie, na druhú stranu je dnes na trhu k dispozícii dosť prípravkov s SPF faktorom, ktoré si s ním poradia. Dôležité pritom je takýto krém používať aj v zimných mesiacoch.

Bez zlozvykov je to lepšie

Ďalším dôvodom, ktorý vedie k vzniku vrások, je zlá životospráva a zlozvyky ako je fajčenie alebo nadmiera alkoholu. Aj bez toho bohužiaľ väčšina z nás žije v prostredí, ktoré je zamorené mnohými škodlivinami, preto by sme sa mali vyvarovať ich dobrovoľnej konzumácii a ďalšiemu zaťažovaniu organizmu. A potom sú tu ešte často nevedomé grimasy, ktoré opakujeme neustále dookola a zaťažujeme tým pokožku okolo očí viac, než dokáže bez väčšej únavy zvládať. Keď sa nám podarí tieto príčiny odstrániť alebo aspoň zmierniť, môžeme sa tešiť na sviežu pleť do pomerne vysokého veku.

Na plastiku je vždy dosť času

Čo ale robiť, keď už sa nejaká tá vráska na tvári predsa len objavila? Možností je mnoho, ale než pristúpime k návšteve plastického chirurga, bude dobré vyskúšať niektoré domáce metódy, ktoré podľa mnohých žien, ktoré ich vyskúšali, naozaj fungujú.

tvárová jóga
Vrásky okolo očí zmiznú aj bez plastiky. Potrebujete len 2 minúty denne Foto: www.freepik.com

Tvárová joga – je zložitejšia, ale účinná

Počuli ste napríklad niekedy o tvárovej joge? Tú „obyčajnú“ asi poznáme všetci, ale rovnako ako môžeme v pokoji účinne naťahovať a omladzovať celé telo, pôsobia aj jemné, ale presne cielené pohyby na partie v okolí očí. Tvárová joga je pomerne komplexná metóda cvičenia, masáží i relaxácie, ktorá podľa jej zástancov dokáže navodiť nielen pokoj a uľaviť od stresu, ale aj doslova omladiť pokožku a dodať jej znovu mladistvý a žiarivý nádych.

Jednoduchá a účinná

tvárová gymnastika
Vrásky okolo očí zmiznú aj bez plastiky. Potrebujete len 2 minúty denne Foto: www.freepik.com

Je ale pravdou, že tvárová joga nie je úplne jednoduchá a bude vyžadovať viac času a tréningu. Ako by sme sa mohli k dobrému výsledku dopracovať ešte rýchlejšie? Ak sa budeme teraz venovať len vráskam okolo očí, môžeme využiť takzvanú tvárovú gymnastiku. Nie je to nič zložité a výsledok sa dostaví pomerne skoro.

Cviky, pri ktorých sa nezapotíte

V tomto prípade budú cviky predstavovať iba pohyby očami. Zatiaľ čo si čelo „zaťažíme“ dlaňami, budeme následne pohybovať očami tak, že sa striedavo pozrieme doprava a doľava. Tento pohyb zopakujeme aspoň desaťkrát, kým prejdeme k zmene smeru, tentoraz pôjde o pohľad hore a dole a nakoniec zvolíme uhlopriečny pohyb – teda z pravého horného do ľavého dolného rohu a nakoniec aj naopak. Ako v každom cvičení, aj tu je dôležité pohyby doťahovať a nepodvádzať. Podvádzali by sme len samé seba.

Zdroj: ireceptar.cz, www.byrdie.com, www.instyle.com, www.medicalnewstoday.com, www.medicalnewstoday.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané