Vypadávanie vlasov zastaví nečakaná vec z vašej kuchyne. Výsledky už za pár dní

Zdieľať
vypadávanie vlasov
Vypadávanie vlasov zastaví nečakaná vec z vašej kuchyne. Výsledky už za pár dní Foto: www.gettyimages.com

Vyčesávate denne veľké množstvo vypadaných vlasov? Vaše kadere rednú? Vyskúšajte celkom obyčajný prostriedok, ktorý podporí zdravie pokožky hlavy aj rast vlasov. Ktorý to je? Budete sa možno diviť, ale ide o obyčajný olivový olej.

Vypadávanie vlasov je prirodzené, ale nepríjemné

Vypadávanie vlasov je nepríjemné. Dôvodov, prečo sa tak deje, existuje celý rad a nie je vždy jasné, kde hľadať príčinu. Často zohráva úlohu dedičnosť, a to predovšetkým pokiaľ ide o vypadávanie vlasov, ktoré možno spojiť s vekom. Tieto zmeny v štici sú dobre predvídateľné a objavujú sa postupne a podľa vzorca dobre pozorovateľného u našich príbuzných v rodine. Veľmi ľahko býva plešatenie pozorovateľné u mužov, menej často aj u žien.

Ženy naopak zase prechádzajú dramatickejšími hormonálnymi zmenami počas celého života niekoľkokrát, a to sa odráža nielen na vypadávaní, ale aj na kvalite vlasu. Typicky je to počas tehotenstva a následne niekoľko mesiacov po pôrode, ale aj v menopauze alebo pri zmenách funkčnosti štítnej žľazy.

Vypadávanie vlasov môže zapríčiniť aj razantná zmena v jedálničku, ale sprevádza aj závažnejšie zdravotné problémy ako je psoriáza, cukrovka autoimunitné ochorenia a tak ďalej.

Zlepšenie stavu je vhodné podporiť niekoľkými spôsobmi naraz. S vypadávaním vlasov súvisí aj nedostatok vitamínov a minerálov, a preto môžete nájsť potravinové doplnky určené práve pre rast vlasov a nechtov. Obyčajne ide o kombináciu vitamínu A, B7, C, D a E, taktiež zinku, železa, selénu, horčíka či mangánu.

Vypadávanie vlasov sa dá tiež spomaliť a „liečiť“ zvonka, a to najčastejšie masážou pokožky hlavy a podpory jej zdravia. Olivový olej sa tak často uvádza nie ako prostriedok na zastavenie vypadávania, ale naopak na podporu rastu vlasov.

vlasy
Vypadávanie vlasov zastaví nečakaná vec z vašej kuchyne. Výsledky už za pár dní Foto: www.gettyimages.com

Ako olivový olej pomáha skalpu aj vlasom?

Olivový olej obsahuje antioxidanty, ktoré zrejme spomaľujú vypadávanie vlasov a pomáhajú zaceliť aj rozstrapkané končeky. Veľmi dôležité je ale to, že antibakteriálne látky obsiahnuté v olivovom oleji udržujú ideálnu rovnováhu na povrchu pokožky hlavy a pôsobia ozdravujúco.

Vlasy sú vďaka olivovému oleju pevnejšie, hladšie a lesknú sa. Pokožka hlavy je hydratovaná a trpí menej na lupiny. Olivový olej preto možno jednoznačne odporučiť, či už máte problémy s vypadávaním vlasov alebo chcete len domácu masku, ktorá pôsobí do hĺbky.

Potom už len stačí vybrať si medzi vhodnými kombináciami rôznych surovín. Olivový olej totiž môžete vylepšiť napríklad vajcom alebo žĺtkami, prípadne aj banánmi.

olej na vlasy
Vypadávanie vlasov zastaví nečakaná vec z vašej kuchyne. Výsledky už za pár dní Foto: www.gettyimages.com

Ošetrite vlasy olivovým olejom

Vyskúšajte aplikáciu oleja priamo na pokožku a celú dĺžku vlastu. Podľa dĺžky, ale aj typu vlasov bude nutné nielen zvoliť množstvo od zhruba 1/8 až ¼ hrnčeka olivového oleja, ale aj upraviť následné umývanie vlasu.

Rozčešte si vlasy a olej aplikujte čo najbližšie ku koži. Vmasírujte maximum oleja do skalpu a rozčešte po dĺžke vlasov až ku končekom. Nechajte pôsobiť štvrť hodiny a potom zmyte vlažnou vodou a šampónom.

Pokiaľ máte jemné rovné vlasy, počítajte minimálne s dvojitým umývaním šampónom. Vlasy vlnité až veľmi kučeravé sú často suché a „nadbytok“ oleja im bude nielen prospievať, ale ani nebude na už vysušených vlasoch nijako viditeľný.

Zdá sa, že dobré výsledky má aj kombinácia olivového oleja s vajcom. Ak vám to pripadne zvláštne, tak vedzte, že predtým sa používali aj žĺtkové šampóny a boli veľmi obľúbené.
Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať olej s vajíčkom, rozklepnite ho a do požadovaného objemu doplňte olejom. Respektíve na dlhé vlasy budete potrebovať zhruba ¼ šálky tekutiny a na krátke 1/8.

Dobre vajcia s olejom rozšľahajte a rovnakým spôsobom použite na skalp aj vlasy. V prípade zmesi s vajcom sa hodí vlasy zabaliť do igelitového vrecka, aby nedošlo k zasychaniu. Oplachovanie a vymývanie z vlasov by bolo významne náročnejšie.

Zdroj: ireceptar.cz, express.co.uk, healthline.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané