Záhradné sedacie súpravy - plánovanie návrhu záhrad začína v zime

Zdieľať
Zamyslene dievca poznamky kvety.jpg
Foto: Ratanea

Kedy začať s plánovaním návrhu záhrady? Možno by vám na prvýkrát nenapadlo, že to bude v zime. Nenechávajte to na poslednú chvíľu. Môžete síce začať aj začiatkom jari, ale zima je na to ideálna, keďže ľudia sú prirodzene viac doma a nemajú toľko vonkajších aktivít ako počas teplých mesiacov.

Čo treba robiť?

Keďže máte teraz viac času a túžite svoju záhradu premeniť na oázu pokoja, sadnite si a načrtnite si na papier umiestnenie plodín, byliniek, stromov, záhonov a záhradného nábytku. Premyslite si, či chcete úžitkovú záhradu s množstvom ovocia a zeleniny alebo okrasnú záhradu určenú na oddych pri bazéne alebo na pravidelné grilovačky s rodinou. Dokonca môžete tieto dva typy záhrad skombinovať.

Plnohodnotný relax vďaka kvalitnému nábytku

Najdôležitejším stabilným prvkom sú jednoznačne sedacie súpravy do záhrady. Bez nich by nebolo možné organizovať večierky a stretnutia s rodinou a priateľmi. Chcete ich predsa usadiť v pohodlí, nie na provizórnom sedení v podobe plastových stoličiek, ktoré toho, bohužiaľ, veľa nevydržia. V súčasnosti je ponuka sedacích súprav veľmi bohatá, medzi najpopulárnejšie patria sedačky z umelého ratanu, ktorý sa vyznačuje výbornou odolnosťou a dlhou životnosťou. Ide o imitáciu prírodného ratanu, takže krásne zapadne do záhrady plnej rastlín, byliniek a kvetov.

Tilos ratanea.jpg
Foto: Ratanea

Pokiaľ túžite po dokonalom komforte vo vašej budúcej záhrade, odporúčame vám zadovážiť si aj závesné kreslo, na ktorom si užijete veľa pekných chvíľ. Závesné kreslá sú aktuálne veľkým hitom, a to nielen pre ich maximálne pohodlie, ale aj moderný dizajn, takže perfektne zapadnú a oživia fádnu záhradu.

Zavesne kreslo lionel1.png
Foto: Ratanea

Dôkladne si premyslite, kde záhradná nábytok umiestnite, a či to bude v zakrytom altánku, pod strechou alebo na tráve pod holým nebom. Ideálne je mať ho pod strechou kvôli nečakaným prehánkam, ale v zásade umelému ratanu dážď neuškodí, spoľahlivo odoláva všetkým vplyvom počasia. Výber tých správnych kúskov nájdete na e-shope s ratanovým nábytkom.

Dekorácie

Čo sa týka dekorácií, je to úplne na vás, ale nemali by ste to prehnať, aby záhrada nepôsobila gýčovo a neusporiadane. Typickým príkladom sú záhradní trpaslíci, anjelikovia a rôzne iné sošky. Pozor treba dávať na spracovanie – materiály by mal byť odolný voči poveternostným podmienkam a pôsobiť dojmom doplnku, nie centrálneho bodu vašej záhrady. Stačí jedna väčšia socha, ktorá upúta pozornosť, ale zároveň nebude pôsobiť rušivo. prípadne záhradná skalka alebo jazierko.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané