Žena mala pocit, že vychováva cudzie dieťa. Až po 30 rokoch, sa dozvedela hrozivú pravdu

Zdieľať
žena s dieťaťom
žena s dieťaťom www.gettyimages.com

Matka vždy vycíti, keď s jej dieťaťom nie je niečo v poriadku a presne taký pocit mala aj táto žena, ktorá už počas pobytu v nemocnici mala podozrenie, že jej dcéra bola zamenená za iné dieťa. Dôkazy existovali aj z vizuálnej stránky. Jej dieťa malo blonďavé vlásky, ale neskôr jej bolo odovzdané dieťa s vláskami tmavej farby. Samozrejme na to všetko upozornila, ale nikto ju nepočúval a lekári jej hovorili, že trpí popôrodnou traumou a lekári tomu nevenovali príliš veľkú pozornosť.

Toto všetko sa odohralo v roku 1987. Neskôr sa ukázalo, že Zoe videla svoje dieťa po pôrode len jediný raz. V neďalekej nemocničnej izbe bola žena menom Elvíra, ktorej sa tiež narodila dcéra. Zoe hneď napadlo, že si ich deti museli vymeniť, pretože aj ich priezviská boli takmer totožné , Tuganova a Tuligenova. „Požiadala som Elviru, aby mi ukázala dcérku, keď jej ju prinesú. Sľúbila mi, že mi zavolá, ale nestalo sa tak. Kričala som od zlosti, ale bolo mi povedané, že trpím popôrodnou depresiou a hrozili mi psychiatrickým vyšetreniam“.

Zoe sa o cudzie dieťa starala so všetkou láskou, aj keď vedela, že nie je jej. Dcéra, ktorá bola jej, mala skutočne ťažký život. Jej otec pil a skončil vo väzení za vraždu. Matka celú situáciu nezvládla a neskôr začala piť. Lucia, ktorá bola skutočná dcéra Zoe nakoniec skončila v sirotinci. Niekoľkokrát sa pokúsila spáchať samovraždu. Dnes žije Lucia spolu s manželom a tromi deťmi. Všetci sú nezamestnaní a žijú len z invalidného dôchodku.

Pravda bola odhalená po tom, kedy Zoe povedala o svojich podozreniach už dospelej Kate, o ktorú sa starala. DNA testy ukázali, že nie sú príbuzné. Luciu sa jej podarilo nájsť pomocou sociálnych sietí. Chce svojej biologickej dcére pomôcť, ale ani ona nemá veľké možností čo sa týka financií. Rozhodla sa zažalovať nemocnicu. Keby sa jej podarilo získať aspoň nejaké finančné odškodnenie, venovala by ho svojej dcére. Teraz sa v tejto rodine oslavujú narodeniny oboch dcér. Je však ťažké predstaviť si ten pocit, ktorý musela Zoe prežívať, keď sa jej nepodarilo zabrániť závažnej chybe a jej názor pre lekárov neznamenal nič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané