Zlá pamäť, svalová slabosť, zápcha a ďalšie. To sú známky toho, že trpíte touto chorobou

Zdieľať
ochorenie

Funkcia štítnej žľazy je regulovaná priamo hypofýzou pomocou hormónu zvaného TSH. Pokiaľ žľaza neprodukuje dostatok hormónu, hladina TSH sa zvyšuje a to stimuluje žľazu k intenzívnejšej práci, inak hladina TSH klesá. Regulácia je extrémne jemná, takže poruchy sa rýchlo prejavia abnormálnymi hladinami TSH.

štítna žľaza
štítna žľaza www.gettyimages.com

Niektoré typické príznaky hypotyreózy

  • ťažkosti so zaspávaním, časté prebúdzanie alebo problémy so vstávaním po normálne kvalitnom spánku
  • málo energie, svalová slabosť
  • precitlivenosť na chlad
  • slabé vlasy a nechty, strata vonkajšej tretiny obočia, zožltnutie kože, zábudlivosť, zmeny nálad, depresia, podráždenosť, nedarí sa nám schudnúť, nech sa snažíme viac .Náhly srdcový tep, príliš rýchly alebo príliš pomalý,
  • zápcha, zažívacie ťažkosti, nízka hladina cukru v krvi a chute na uhľohydráty – libido

V prípade hypotyreózy štítna žľaza neprodukuje dostatok hormónu. Tieto príznaky sa samozrejme môžu vyskytovať aj samostatne pri iných ochoreniach, ale spoločne sú najčastejšími príznakmi hypotyreózy. Ak spozorujete tieto príznaky, informujte o tom svojho lekára a nechajte si urobiť krvný test doplnený o hladiny T3, T4 a TSH.

5 tipov na zvýšenie funkcie štítnej žľazy

Pokiaľ vám bola diagnostikovaná hypotyreóza, môžu nasledujúce metódy pomôcť zlepšiť funkciu vašej žľazy.

  1. Vynechanie potravín obsahujúcich lepok a sójových výrobkov z našej stravy môže uľahčiť činnosť štítnej žľazy, pretože endokrinná produkcia je vysoko závislá na príjme sacharidov.
  2. Snažte sa vyhýbať stresu, pretože pri strese naše telo produkuje kortizol, ktorý sťažuje syntézu hormónu T3.
  3. Detoxikujte organizmus predovšetkým od ťažkých kovov.
  4. Jód je hlavný minerál, ktorý štítna žľaza potrebuje na správne fungovanie. Okrem jódu užívajte vitamín C, vitamín E, selén, zinok, omega3 mastné kyseliny a vitamín D, ktoré nášmu telu dodajú nevyhnutné živiny pre zdravé fungovanie.
  5. Úprava prirodzenej hormonálnej rovnováhy je nevyhnutná pre úplné uzdravenie. Vyhýbajte sa syntetickým drogám, požiadajte svojho lekára, aby predpísal lieky na prírodnej báze. Hormonálna pilulka na druhú stranu nie je liek, ale ako sa tomu hovorí, je to skutočne hormón, ktorý potrebujeme nahradiť, pokiaľ ho máme v neprítomnosti.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané