Zmiešajte jedlú sódu a jablčný ocot: Táto metóda vám uľahčí život!

Zdieľať
Fb 84.jpg

Čas od času nás môže trápiť veľa problémov, či už v domácnosti, v práci, v osobnom živote alebo napríklad v zdraví. Prednejšie je vždy samozrejme zdravie, pretože  ak nie sme zdraví, sú tým narušené aj ostatné časti života. Udržiavať sa teda v zdravom a dobrom stave by malo byť našou prioritou. V dnešnej dobe nám k tomu môže pomôcť celý rad prípravkov, receptov a najrôznejších metód. My vám dnes však ponúkneme metódu na starostlivosť o zdravie nášho tela, ktorú si iste zamilujete. Ľahko sa s ňou zbavíte nepríjemných plesní, ktoré trápia mnoho ľudí po celom svete, možno aj vás.

Pozor na plesne

Pleseň nechtov je veľmi ľahko rozšíriteľná a vysoko nákazlivá choroba, ktorá sa vyskytuje po celom svete. Veľa ľudí bojuje s plesňou nechtov na nohách alebo rukách. Dôvodom je, že pleseň sa veľmi ľahko šíri a možno ju chytiť tiež veľmi ľahko. Najnebezpečnejšími miestami, na ktorých možno pleseň chytiť, sú pláže, verejné kúpele, bazény, kúpaliská, ale aj cudzie topánky alebo topánky pri skúšaní v obchode.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

Fb 84.jpg

Jedlá sóda a ocot

V prípade výskytu plesne je možné sa samozrejme obrátiť na špecialistu, ktorý vám ponúkne najjednoduchšie riešenie, ktorými sú bezpochyby antibiotiká. Tie však majú z dlhodobého hľadiska celú radu vedľajších  účinkov. Z toho dôvodu je lepšie užívať vhodnejšie, menej škodlivejšie a prirodzenejšie metódy. Jednou takou metódou je zmes jedlej sódy a jablčného octu.

Namočiť a utrieť

Obe zložky majú silné dezinfekčné účinky, a ak sa používajú pravidelne, ľahko sa s nimi zbavíte nepríjemných plesní. Stačí len, aby ste sa držali tohto postupu. Do misy nalejte jablčný ocot a namočte do nej nohy. Máčajte v octe nohy aspoň 20 minút a potom ich utrite. Následne nohy namočte do teplej vody na ďalších 20 minút a do vody pridajte 5 lyžíc jedlej sódy. Vykonávajte metódu pravidelne, noste vetrané topánky a dodržujte hygienické predpisy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané